Aranżowanie salonów i jadalni i kuchni

Planowanie własnego pierwszego domu, mieszkania, to podobno jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu młodych małżeństw. Myślę, że niedaleko kuchni najistotniejsza istnieje umeblowanie pokoju dziennego i jadalni. Dawniej pomieszczenia te wyznaczały oddzielne, zamknięte powierzchnie. Aktualnie natomiast przyszła moda na łączenie pokoju dziennego z jadalnią. Stanowią one skomponowaną część mieszkania.

wnętrze do aranżacji

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Aranżacja salonu i jadalni winna być odpowiednio zaplanowana. W pokojach tych przebywamy większość dnia. Pokój jadalny najczęściej wygospodarowana bywa z części salonu i znajduje się na pograniczu kuchni i pokoju dziennego. Nowoczesna jadalnia to przeważnie krzesła i stół chyba, że planujemy dom, w takim przypadku mamy większe pole do popisu. W pomieszczeniu tym, możemy umieścić meble typu barek, pomocnik, w którym umieścimy niezbędne w pokoju jadalnym naczynia.

Ten odsyłacz kieruje do materiału, który zawiera wyjątkowe treści – zapewne Cię zafascynują i będą przydatne.

Mogą się w tym miejscu znaleźć, dodatkowo takie, które będą stanowiły elementy dekoracyjne.

salon aranżowany w jasnych kolorach

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Przy urządzaniu salonu i jadalni ważne jest, żeby stół nie znajdował się w przejściu. Należy też pamiętać o tym, by oba pokoje miały elementy spójne i zaaranżować je w podobnym stylu. Takie zaprojektowanie przestrzeni jest niesłychanie wygodne. Przygotowane potrawy wprost z kuchni można podać do stołu w jadalni. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pani domu ma cały czas kontakt z domownikami czy gośćmi znajdującymi się w jadalni (przejrzyj to – onedesign.pl).

Umeblowanie salonów i pokoi jadalnych możemy zaplanować w podobnej kolorystyce materiałów i mebli. Natomiast dla osób odważniejszych i z większą fantazją można na obu obszarach zastosować różne style. W części stołowej na podłodze mogą być płytki, natomiast w pokoju gościnnym parkiet. W obydwóch częściach mogą być dywany rozbieżne kolorystycznie, to samo ze ścianami. Jeżeli chodzi o umeblowanie, także nikt nie zabroni nam zestawiania sprzętów nowoczesnych ze sprzętami w stylu retro.

Wszystko zależne jest od własnej fantazji i zdania. Na niedużych powierzchniach projektowanie salonów oraz pokojów jadalnych trzeba już bardziej przemyśleć. Wielki zrobiony z drewna stół można wymienić na rozsuwany, a ciężkie obite tkaniną krzesła zastąpić lekkimi składanymi, które można włożyć do pawlacza, podczas gdy nie są używane.