Czy piętrowe łóżko dla dziecka to odpowiednie rozwiązanie? Jakie mamy rodzaje, jakie wybrać?

Każdy człowiek musi się wysypiać, tym bardziej dziecko, gdyż jest to obowiązkowe dla jego prawidłowego rozwoju. Sen umożliwia regenerację sił, na odpowiednie utrwalenie w mózgu tego, co dziecko przez cały dzień się nauczyło.

To bardzo ważne, aby dziecko odpowiednio dorastało, z tego względu też trzeba mu wybrać jak najlepiej dobrane łóżeczko.

bezpieczeństwo

Autor: artdecor24.pl
Wybór jest na szczęście niezwykle duży, jednak co poczynić, jak mamy 2 lub więcej dzieci, a pokój faktycznie nie wygląda na duży? W takiej sytuacji właściwym wyjściem są łóżeczka piętrowe. I tu mamy wiele możliwości, gdyż są przykładowo klasyczne łóżka piętrowe, czyli jak określa jej nazewnictwo, te najbardziej powszechne, które są także najbardziej często spotykane w dziecięcych pokojach. Kolejny typ – narożny to dwa łóżka umiejscowione względem siebie w sposób prostopadły.
lasy

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada jest tu nieskomplikowana, bo niższe po prostu ułożone jest wzdłuż jednej ze ścian, wyższe przy kolejnej ścianie. Na łóżku dolnym mamy większą ilość miejsca, dzięki czemu dziecko może tam wygodnie spać, a w ciągu dnia się bawić. Można również nabyć wysuwane łóżko piętrowe. To interesujące rozwiązanie, gdyż jak je złożymy zajmuje jedynie tyle miejsca, co jedno łóżko. To idealna opcja dla małych dzieci, nie ma bowiem obawy, iż maluch spadnie z wysokości. Jeżeli zaś mowa o modułowym meblu to najlepiej pamiętać, że oba łóżka jesteśmy w stanie rozdzielić, więc zyskujemy dzięki temu rozwiązaniu większą ilość miejsca.

Najlepiej pomyśleć, jaki rodzaj łóżeczka będzie najlepszy dla naszej pociechy. Z pewnością łóżka piętrowe to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy, by nasze dzieci dobrze się wysypiały, to też świetna opcja, żeby zyskać sporo miejsca w pokoju.