Czym jest decoupage i gdzie możemy nabyć potrzebne akcesoria?

Decoupage jest najlepszą metodą na ozdabianie przy pomocy papieru każdej płaszczyzny. To technika polegająca na wtapianiu różnych motywów w papier tak, żeby nikt nie mógł go wyczuć.
Rezultat finalny powinien wyglądać jak namalowany wzór.

Warszawa

Autor: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część ludzi uważa, że nie jest to za trudne, jednak prowadząc warsztaty z różnymi osobami, które pragną się nauczyć takiej sztuki, można by dojść do wniosku, że nie mogą nadziwić się oni efektów końcowych. Ważny jest również fakt, że technika Decoupage jest niezwykle tania. Jeżeli namyślasz się, co jest konieczne, żeby zacząć swą przygodę, to należy pójść do marketu i nabyć różne przedmioty. Jedną z nich jest wodny klej do dekupaż, którego konsystencja jest niezwykle luźna, przez co taki klej bardzo łatwo się rozprowadza na cienkich serwetkach. Przynosi także natychmiastową przyczepność kawałków papieru do podłoża.

Są kleje 2w1, 3w1, lakier i klej. Jeżeli zainteresowało Cię decoupage sklep mający w ofercie wszystko to, co jest konieczne, mieści się w każdym większym mieście. Odnajdziesz tam również tzw. zmienniki. Stosuje się je jako zamiennika dla popularnych klejów.

Czy według Ciebie ten artykuł zawiera użyteczne dane? Jeżeli tak, to przeczytaj także pomocne materiały (http://www.drabest.pl/pl/36-meble-warsztatowe), które są niezwykle wciągające.

Co poniektóre osoby stosują również roztrzepanego jajka. Klej do decoupage można kupić w każdym sklepie dla plastyków za około 6 zł za 50 ml. Można by w tamtym miejscu nabyć także pędzelek do decoupage, który powinien być wyprodukowany z naturalnego i miękkiego włosia. Powinien być też dość gruby i nie może pozostawiać śladów.

Jeśli zastanawiasz się, w którym miejscu kupić papier do dekorowania, to w takiej sytuacji można by nabyć go w każdym spożywczym sklepie. Są one również oferowane na sztuki w sklepach dla plastyków i nawet w sklepach internetowych.