Innowacyjne rozwiązania w meblach kuchennych

Jej Królewska Wysokość Szuflada! Zawdzięczamy jej porządek, ułatwia gotowanie. W dużych szafkach nietrudno o zagubienie i dezorganizację. Tymczasem w szufladach każdy przedmiot podany jest jak na tacy – pod warunkiem, że ją właściwie zorganizujemy. Postawmy na separatory, tace na sztućce, maty powstrzymujące przemieszczanie przedmiotów. Im więcej dodatkowych akcesoriów, tym lepsza organizacja. Recepturki nie będą zalegać pod stertą reklamówek, a łyżeczki odseparują się od noży. Zamiast kilku podblatowych szuflad powinniśmy wybrać jedną wysoką, z wieloma półkami, która usprawnia korzystanie z zawartości półek. Aby było jeszcze wygodniej, wybierzmy system z regulowaną wysokością koszy. Taka szuflada może pełnić rolę spiżarni. Odpowiednio dobrane akcesoria meblowe wprowadzają ład i porządek w przestrzeni kuchennej (tutaj trochę więcej na ten temat: Albowiem kuchnia to nie tylko sprzęty, ale i odpadki.

w kuhni

Autor: deboxer
Źródło: http://www.flickr.com
Ta kwestia wymaga od nas nieco dyscypliny. Z czasem staje się jednak dobrym oraz jakże ekologicznym nawykiem.

W początkowej fazie wydaje się to nie do zrobienia. Na czym polega recykling, gdzie przechowywać, dokąd wrzucać? Bez obaw! Warto przeprowadzić tygodniowy test – sprawdź, ile i jakich odpadów w twoim domu produkuje się najwięcej. Ten zabieg sprawi, iż łatwo dobierzesz właściwy rozmiar pojemników z każdego rodzaju. Nie martwmy się, że nasza kuchnia nie oczarowuje pokaźnymi rozmiarami.

kuchnia

Autor: Sarah & Austin Houghton-Bird
Źródło: http://www.flickr.com

Kosze do segregacji mogą być sprytnie ukryte w szafkach kuchennych. Do wyboru mamy systemy sortowników, które szybko i bezproblemowo założymy w szafkach o różnych gabarytach. W ofercie sklepów widnieją klasyczne modele na jeden lub dwa rodzaje odpadków, bardziej rozbudowane z czterema pojemnikami, oraz filtrami chroniącymi przed rozprzestrzenianiem się przykrych woni.

Wybrane modele pojemników mogą znaleźć miejsce w już istniejących kuchniach, lub być elementem dopiero powstającej kuchni. Wspaniale wykorzystują przestrzeń pod zlewozmywakiem.

Przy pomocy koszy wysuwanych jak szuflada, segregacja śmieci to sama przyjemność! Odpowiednszuflada (moja strona)ny kosz, dostosowany do szafki i ilości wytwarzanych śmieci, potrafi w dużej mierze ułatwić pracę w kuchni i sensowne segregowanie.