W jaki sposób niedrogo urządzić umywalnię

Współczesne trendy ułatwiają urządzenie toalety za niewielkie pieniążki. Podpowiemy, co kłaść na ściany oraz podłogę, ażeby oszczędzić pieniądze.

taras

Autor: Boehler
Źródło: Boehler

Ekonomicznemu wykorzystaniu materiałów sprzyja także podział toalety na strefy: suchą i mokrą. Popularne stały się aranżacje, w jakich stosuje się najczęściej drogie płytki ceramiczne wyłącznie na fragmentach ścian lub do niepełnej wysokości. Pozostałe powierzchnie maluje się farbą albo wykańcza innym, tańszym materiałem. Przedstawiamy pomysły, w jaki sposób zaaranżować łazienkę bez zbytnich kosztów i dobrze. Także moda na naturalność i minimalizm powoduje, że coraz to nagminniej na ścianach w toalecie goszczą farby czy też beton. To sposób dla wszystkich, którzy zastanawiają się w jaki sposób bez zbytnich kosztów wyekwipować łazienkę. W sklepach dostępne są również niedrogie meble kuchnie na zamówienie wrocław łazienkowe.
Zastanawiając się, w jaki sposób niedrogo wyposażyć toaletę, pamiętajmy, iż tańszy sposób na olśniewające ściany w łazience to też zastosowanie tapet. Chociaż bywają kosztowne, możemy je przyklejać samodzielnie, zmniejsza się zatem koszt ich ułożenia. Pamiętajmy jedynie, by sięgnąć po tapety stosowne do wnętrz wilgotnych. Najlepiej do łazienki sprawdzą się winylowe. Posiadają wierzchnią warstewkę grubszą jak też gąbczastą. Kolejny raz popularność zdobywają fototapety, jakie również można zastosować do urządzenia łazienki. Fototapety do toalet są na dodatek laminowane, co chroni je przed wilgotnością a także ścieraniem. Taka tapeta lepiej niż farba pokryje nierówności ścian. Zastosowanie tego rodzaju okładzin opłaca się też przy remoncie – farb nie musimy skuwać.

Współcześnie na ścianach wykorzystuje się również materiały przeznaczone na przykład na posadzki. W roli okładziny ściennej sprawdzi się na przykład wykładzina PCW można ją przykleić do ścian.