Czym pokierować się w trakcie wyboru dachówki?

Współczesna technika coraz bardziej niweluje różnice miedzy dachówkami z betonu a dachówkami gliniane. To nie prawda, że dachówki z betonu są mniej trwałe jak też w wyższym stopniu podatne na pobrudzenia niż gliniane – jeśli naturalnie zestawiamy artykuły od wypróbowanego fabrykanta. Kluczowe różnice dotyczą wyglądu. Jeżeli zestawimy obie dachówki z bliska, wówczas dostrzeżemy, że dachówka gliniana ma bardziej gładką nawierzchnię.

Ocieplanie domu
Różnice wzrokowe miedzy nimi widać też na skończonym dachu, bowiem w większości wypadków dachówki porcelanowe mają np. troszkę odmienne gąsiory. Następną kwestią jest kolorystyka. Kiedy postawimy na dachówkę glinianą, będziemy mogli przebierać z o wiele większej palety palety transportowe kolorystycznej – .

Jeśli chodzi o dachówki z betonu, to dominują odcienie tradycyjne: czernie, czerwienie. Toteż jeżeli marzy się nam niepowtarzalny odcień pokrycia, to pośród dachówek betonowych będzie nam trudno tenże znaleźć. Na korzyść dachówek z betonu przemawia to, że zapewniają nieco wyższą izolację akustyczną, a także są bardziej „eko” aniżeli ceramiczne, gdyż w procesie dostarczania materiałów, produkcji, ładowania jak również wysyłki eksploatowane jest wyłącznie 30% energii, jaką eksploatuje produkcja dachówki porcelanowej. (ocieplenie poddasza) Ów ostatni aspekt ma także wpływ na niższe ceny dachówki betonowej, co w erze gospodarności zazwyczaj przemawia do nabywców.

W sprzedaży jest osiągalna coraz to większa gama kolorystyczna dachówki. Dobierając barwę warto kierować się nie tylko smakiem, ale również przepisami prawnymi. Nim podejmiemy decyzję którą dachówkę wybrać, dobrze jest zasięgnąć porady projektanta, ewentualnie realizatora. Forma dachu powinien podołać nie tylko estetycznym wymogom, ale też być odpowiedni dla położenia działki.

Często okazuje się, iż ograniczenia wypływające z przepisów prawa szczegółowo określają ukształtowanie dachu, a także typ bądź zabarwienie dachówki. Obojętnie, jaki rodzaj dachówki wybierzemy, istotne jest ażeby był to artykuł wysokiej klasy, od sprawdzonego producenta oraz ażeby budowę dachu polecić wykwalifikowanej ekipie, która zatroszczy się także o odpowiednie ocieplanie pianką poliuretanową – .