Wanna lub prysznic – na co się zdecydować?

Zalety wanny

wanna z hydromasażem

Autor: KALDEWEI

Bardzo łatwo jest wyróżnić zalety wanny. Kąpiele są doskonałym sposobem na zrelaksowanie się. Wanny z hydromasażem to świetne rozwiązanie, by odetchnąć i odpocząć po całym dniu. Przebywanie w wannie wraz z świecami, olejkami eterycznymi i pianą wprawią każdego w dobry nastrój. Ponadto posiadanie wanny może bardzo poprawić miękkość ciała. Dzięki olejkom eterycznym i płynom do kąpieli bez problemu nawilżymy i odżywimy nasze ciało. Wanna ma także zdrowotne właściwości. Działają tak w wannie specjalne płyny. Kąpiel może przynosić ukojenie dla skóry, odżywić ją, ukoić oraz zadziałać oczyszczająco. Dzięki kąpieli można także oczyścić i zwęzić pory.

Prysznic

Nie można jednak zapomnieć, że wanna posiada też negatywne strony. Dla osób, które mają mało czasu kąpiel trwa zbyt długo. Za to prysznic to dobra opcja dla osób, które ciągle się śpieszą. Pomimo tego, że uniemożliwia to wykonanie długiej kąpieli, może być on także bardzo odprężający. Tak działa ścianka prysznicowa. Posiada ona również cechy masaży wodnego. Dla większego komfortu można też zamontować siedzisko prysznicowe. Nie można zapomnieć też o działaniu orzeźwiającym prysznica. Dla niektórych jest to jedyny środek, żeby się obudzić i stanąć na nogi. Niektórzy tylko wiedzą, że przez hartowanie prysznic (polecane panele prysznicowe) podnosi odporność. To także idealny sposób, aby zniwelować cellulit i poprawić ogólną jędrność skóry. Działa on też bardzo dobrze na ogólne krążenie człowieka.

Co wybrać?

Gdy ktoś zna pozytywne strony prysznica oraz wanny można wybrać coś do swojej łazienki. Przy montażu wanny albo prysznica powinno się wziąć pod uwagę baterie wannowe. Działają poprzez zasilanie w bieżącą wodę wanny kąpielowe. To część baterii wodociągowej. Gdy komuś marzy się wanna w małej łazience, jest to możliwe i nie musimy tego wykluczać. Obecnie sprzęt z hydromasażem jest w małych wielkościach i mieści się wszędzie. Nie można zapomnieć, że prysznic jest także dobrą opcją gdy mowa o komforcie i wygodzie użytkowania. prysznic (kup na plytki-lazienki.pl)