Jak utworzyć interesującą kompozycję wnętrza?

Wszyscy chcemy żyć w ładnym miejscu. Poza tym, że mieszkanie jest akceptowalne wizualnie, musi być do tego interesujące. Nawet ładne mieszkanie może być również zwyczajnie nudne. Jak więc doprowadzić do tego, żeby nikt z gości nie pomyślał, że Twój salon lub kuchnia są mało ciekawe? Metod na urozmaicenie aranżacji pomieszczenia jest mnóstwo. Doskonałym rozwiązaniem jest z pewnością postawienie na elementy „nie pasujących”.

Sypialnia - dekoracja pomieszczenia

Autor: simon_music
Źródło: http://www.flickr.com

Może to dotyczyć odmiennej epoki lub innego stylu wyposażenia.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tutaj apartament nad morzem sprzedaż podobne materiały – one też są warte zainteresowania.

Np. w salonach mebli lub na targach staroci znajdziesz fotele w stylu barokowym. Nie musisz całego salonu przerabiać na barok. Mebel z baroku może świetnie się prezentować w normalnej kompozycji albo nawet pojawić się w nowoczesnym wnętrzu – więcej o tym na tej stronie. To samo odnosi się do pozostałych „nie pasujących” elementów wyposażenia. Na przykład kolorowych ozdób typowych dla krajów Ameryki Południowej.

Każde pomieszczenie okaże się ciekawsze także wtedy, kiedy trochę podbijesz ubarwienie pokoju. Doskonałym sposobem na ożywienie pokoju jest dodanie bardziej energetyzujących barw. Dobrym przykładem jest mocna zieleń czy czerwień. Z drugiej strony trzeba tez mieć na uwadze, że barwy takie nie powinny występować w zbyt dużej ilości. W takim wypadku pomieszczenie stanie się nieco drażniące.

Gdy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (http://www.pro-trans.wroclaw.pl/sprzedaz-materialow-do-instalacji-sanitarnych/) podobne nasze portale, które prezentują to zagadnienie – na pewno też Cię zaabsorbują.

Może nawet powodować problemy ze zrelaksowaniem się, a w ekstremalnych przypadkach z zasypianiem.

wnętrza tarasu

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Odnośnie barw dobrze jest też pamiętać o przeciwieństwach. Jeżeli pragniesz dodać ciekawy, silny akcent do wnętrza, dobrym sposobem za każdym razem będzie przeciwstawne zestawienie. Jeżeli całe pomieszczenie jest jasne, dorzuć coś bardzo ciemnego. Jeżeli wnętrze jest stonowane, dodaj przeciwny kolor o dużej intensywności. W takim wypadku na pewno nie będzie nudno.