W jaki sposób samorządy gmin mogą oszczędzać energię elektryczną, nie wyłączając na noc lamp ulicznych?

Jak udowadnia casus gminy Trzebielino, jest opcjonalny sposób na wypracowanie oszczędności. Tradycyjne latarnie można zastąpić oświetleniem LED. Źródło światła typu LED nie bez powodu coraz częściej pojawia się w naszych domach.

oświetlenie uliczne

Autor: manfred majer
Źródło: http://www.flickr.com
AGM Akumulator Ułatwia zaoszczędzić prąd elektryczny, a więc jest zarazem przyjazne dla środowiska naturalnego i naszej kieszeni. Jak udowadnia przykład gminy Trzebielino, to też świetny sposób na zastąpienie typowych lamp ulicznych. W większości polskich miejscowości i wiosek, władze samorządowe postanawiają gasić je nocą, aby oszczędzać. Gmina Trzebielino wymieniła je na nowoczesne oświetlenie LED. Jak z dumą potwierdza wójt Trzebielina, drogi i chodniki są oświetlane przez całą noc, a opłaty za prąd obniżyły się o 50 procent.

Ta konkretna oszczędność bardzo pomaga bilansować budżet gminy. Gmina Trzebielino to fenomen na skalę kraju. Ta mała, zamieszkana przez jedynie prawie 4000 mieszkańców gmina leżąca Pomorzu Zachodnim, postawiła na innowacyjny krok. Tradycyjne latarnie zamieniła na oświetlenie LED uliczne. Mieszkańcy gminy z dumą mówią o korzyściach tego rozwiązania.

Czy zaciekawił Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to idź dalej maty ceramiczne i przeglądnij tam nowe frapujące wątki. Nie zwlekaj!

Chodniki oświetlone są już nie tylko rano i wczesnym wieczorem, a przez całą noc. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa i wygody mieszkańców. Również prowadzący samochód chwalą innowacyjne wyjście.

Led – oświetlenie uliczne
Oświetlenie LED uliczne jest naturalniejsze i bardziej jasne niż pochodzące z tradycyjnych latarni, pozwala dokładnie dostrzegać kształty. Wprost przełożyło się na to na większe bezpieczeństwo kierujących i pieszych. Oświetlenie LED uliczne to zamienna opcja dla tradycyjnych latarni ulicznych, rekomendowane wszystkim miastom i wioskom w kraju. To przyjazne środowisku i innowacyjne rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo wszystkich korzystających z jezdni. Pozwala obniżyć rachunki za energię, jednocześnie nie zmuszając władz do wyłączania oświetlenia na noc. Wymiana typowych latarni na oświetlenie LED to inwestycja przychylna budżetowi, jak i środowisku przyrodniczemu. Więcej informacji