Kupujemy baterię do umywalki – czym się kierować i gdzie to dokonywać?

Wybór baterii nie jest łatwy. W marketach budowlanych i internecie mamy bardzo szeroki asortyment, który laika może wprowadzić w zakłopotanie. Decydując się na zakup baterii, trzeba kierować się nie tylko względami estetycznymi i finansowymi. Trzeba mieć na uwadze także to, że bateria będzie wykorzystywana przez dłuższy czas, dlatego istotne jest, aby nie sprawiała problemów, nie generowała wysokich kosztów podczas codziennego użytkowania i była funkcjonalna oraz zgodna z planami, według jakich zaprojektowaliśmy naszą łazienkę.

Bateria umywalkowa to zakup, w czasie którego z łatwością można stracić głowę dla finezyjnych baterii, cieszących oczy zaskakującym i oryginalnym designem, dekorowanych oraz połączonych z ozdobnymi rozwiązaniami. Na znajdziesz atrakcyjne modele. W tym szerokim asortymencie, nietypowe rozwiązania szybko rzucają się w oczy. Jednak nie należy zapominać, iż oprócz ładnego wyglądu, liczy się też funkcjonalność i wysoka jakość wykonania armatury.

Jeśli ciekawi Cię niniejszy artykuł, to bez ociągania kliknij tu i zobacz oprócz tego inny tak samo zajmujący niezły serwis.

Umywalka nablatowa o nietypowym kształcie i wykończeniu, nie będzie już potrzebowała wymyślnego wykańczania baterią umywalkową. Dla przykładu, w zależności od tego, jak wygląda umywalka Roca, dobieramy do niej właściwy kształt i wykończenie baterii. Rynek baterii łazienkowych jest niezwykle rozmaity, a co za tym idzie, wybór powinien być oparty o względy praktyczne i z myślą o całości aranżacji. Aby jak najlepiej dobrać baterię, można się na ten krok zdecydować już po zakupie nowej wanny czy umywalki, by wiedzieć czym się kierować przy dokonywaniu zakupu.

Przytulna łazienka

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com

Bateria umywalkowa powinna być funkcjonalna, by służyć domownikom bez problemów i przez długi czas. W tym celu, przy jej zakupie trzeba wziąć pod uwagę również to, żeby była tak zaprojektowana, by łatwo było utrzymać ją w czystości. Jeśli umywalka nablatowa, np. umywalka Roca została już wybrana, trzeba dopasować baterię do nowego nabytku. Może się okazać, że jeśli jej nie dopasujemy, będzie ona chociażby za krótka i trudno będzie umyć pod nią ręce. Następnym kłopotem może być lecący wprost strumień wody. Przy krótkiej wylewce, jeżeli strumień wody leci pionowo w dół, może to być mało praktyczne. Zobacz także: .

Kiedy więc mamy krótką wylewkę oraz szeroką umywalkę, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby strumień wody był skierowany pod kątem, wtedy znacznie ułatwi to codziennie korzystanie z łazienki. Następnym aspektem jest oszczędność wody. Coraz popularniejsze stają się baterie, które działają na fotokomórkę, która wyczuwając ruch, uruchamia strumień wody, następnie po określonym czasie go zamyka, gdy przestaje wykrywać ruch. Tego typu nowoczesne baterie umywalkowe znajdziemy w wielu sklepach online i stacjonarnych marketach budowlanych.