Sypialnia z przepychem

Meble do sypialni Villa mini

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Praktycznie każda dziewczynka śniła w dzieciństwie o byciu księżniczką.

Mieszkać w ogromnym pałacu i mieć dla siebie komnatę, w której znajduje się wielkie łoże z baldachimem, a w nim najpiękniejsze lalki przywiezione z dalekich krain. Teraz ta dziewczynka, będąc już dorosłą kobieta, często mając księcia u boku może spełnić swoje dziecięce marzenia. I choć na łóżku nie koniecznie musi znaleźć się miejsce na zabawki, to ogólny charakter sypialni musi zostać utrzymany.

Wymienione już łoże z baldachimem to podstawa. Choć na nasze powierzchnie mieszkaniowe może się to okazać mebel zbyt duży, nie powinniśmy z niego rezygnować.

Zainteresował Cię nasz wpis? To rewelacyjnie! Nowe równie zajmujące treści odszukasz pod podanym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (https://www.swiatnieruchomosci.pl/10-przedmiotow-ktore-musza-znalezc-sie-w-kazdym-mieszkaniu-na-wynajem).

Gdy zdecydujemy się na umeblowanie naszej sypialni w stylu królewskim możemy zerknąć do wzorców z Francji z czasów Burbonów, gdzie bogactwo i klasa były widoczne w każdym detalu. Począwszy od ciężkich mebli takich jak komody, przez stylowe lustra, na parawanach skończywszy.

Dziś ten rys wydaje się nieco wydumany, jednak dla fanów podobnych klimatów, sypialnia w stylu ludwika XVI to ukoronowanie fantazji. Co powinno znaleźć się w tak urządzonej sypialni? Oprócz łóżka, które ciężko będzie opuścić,, istotnym meblem jest toaletka. Do niej naturalnie taboret do kompletu. Skoro jest i toaletka powinno być i lustro. Lustro złote, w kutej ramie, wspaniale komponuje się z brązami, w których non stop tworzono meble na dwór Ludwika XVI.

W sypialni, dla uzupełnienia obrazu, można również skomponować kącik do mycia. Oczywiście nie musi on służyć faktycznie kąpielom, wszak w XXIw., trudno oczekiwać, że ktoś będzie mył się w bali bez dostępu do bieżącej wody, a jedynie pełnić funkcję ozdoby. W kąciku toaletowym znajdowała się umywalnia, a na niej zastawa łazienkowa z porcelany. Całość uzupełniały lustra srebrne.

W sprzedaży zdarzają się jeszcze sypialnie składające się z takich samych elementów. Nie jest łatwo takie znaleźć. Hurtownie mebliSalony meblowe raczej nie trudnią się handlem takimi meblami, ponieważ najzwyczajniej w świecie im się to nie opłaca. Najczęściej można je spotkać u miłośników tematu i jeśli poszczęści się nam z sobie znanych powodów, zdecyduje się on odsprzedać nam swoje skarby. Wtedy nasza sypialnia nabierze sporej, bo również sentymentalnej wartości.