Zastosowanie styropapy i zalety dachów zielonych – czemu warto je wybrać?

Styropapa to warstwowe płyty termoizolacyjne PW 20, które użytkuje się do izolacji termicznej. Są one bardzo skuteczne w izolacjach do dachów płaskich. Styropapa jest mocowana za pomocą szczególnego kleju, wolno także zastosować mocowanie mechaniczne. Styropapę wykorzystuje się także przy izolacji dachów zielonych, jakie obecnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Dachy zielone mają bardzo niemało wartości oraz walorów – zobacz tu. Dachy zielone przede wszystkim przedstawiają się niezwykle schludnie, zezwalają na fascynujące zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, co sprawia, że jest ona milsza dla oka.

Ta wyczerpująca treść przypadnie Ci do gustu, ponieważ także traktuje o nakreślanym w tym wpisie dylemacie. Co równie ważne, robi to w porywający sposób.

Niemniej jednak image to nie jedyna zaleta dachów zielonych. Dach zielony jest dodatkową izolacją, zmniejsza hałas uliczny, oraz także efektywnie oczyszcza powietrze. Udowodniono, że dachy zielone pochłaniają mnogość złych zanieczyszczeń oraz gazów, jakie mieszczą się w powietrzu.

dach

Autor: Röben
Źródło: Röben

Przyczyniają się również do filtrowania wód opadowych i ich retencji, bowiem zielone dachy zatrzymują około 50-60 procent wody opadowej, wskutek tego do kanalizacji spływa jej sporo mniej aniżeli w razie dachów zwykłych – . Z tego względu dachy zielone są także wybornym zabezpieczeniem przeciwpowodziowym. Zaletą zielonych dachów jest też podwyższenie trwałości materiałów poprzez wydłużenie czasu ich eksploatacji, oraz także niższe zagrożenie zerwania dachu.

To ledwie parę doniosłych zalet, które niosą za sobą dachy zielone, chociaż jest ich jeszcze wiele. Powinno się uświadamiać społeczeństwo jak wiele wartościowych korzyści powiązanych jest z konstrukcją dachów zielonych. Coraz więcej firm budowlanych oferuje realizowanie dachów zielonych, wskutek tego naturalnie warto korzystać z tej możliwości. Dachy zielone efektywnie uświadamiają społeczność, pokazując im, jakie korzyści płyną z ich zastosowania.