Zobacz, jakiej marki zlewozmywaki są najlepsze dla Ciebie

Nieodłącznym elementem wyposażenia praktycznie każdej kuchni są zlewozmywaki. Nawet jeśli ktoś posiada zmywarkę, to bez zlewozmywaka trudno się obejść. Producenci oferują bardzo duży wybór zlewozmywaków, różniących się między sobą liczbą komór, ociekaczem a także materiałem, z jakiego zostały zrobione. Do niedawna jeszcze najpopularniejsze były zlewy wykonane z nierdzewnej stali, ale dzisiaj coraz liczniej konsumenci decydują się na modele zrobione z innego materiału.

mycie naczyń w zlewozmywaku

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład Zlewozmywak Deante Solo ZHS 0503 to tradycyjna stalowa konstrukcja na dwie komory i nie posiadająca żadnego ociekacza. Zlewozmywak ma jedną obszerną komorę na większą ilość naczyń i drugą mniejszą, przeznaczoną przykładowo na na szklanki lub sztućce. Nie posiada on nawet małego ociekacza, ale wielu kupujących go nie potrzebuje, a dzięki ciekawemu wyglądowi cieszy się dużą popularnością.

Ostatnio sporo zlewozmywaków (Zlewozmywak Sirius SID 611-78 od Franke) robionych jest z materiału nazwanego Tectonite.

Prezentowany tekst jest bardzo wciągający? Jeżeli także tak uważasz, to wejdź na news (http://www.vitrintec.pl/pl/drzwi-drewniane-234/), który posiada równie wartościowe dane.

Porównując go ze stalą zlewy wyprodukowane z tego surowca są lekkie, solidne i poza tym odporne na zarysowania i czynniki chemiczne. Na etapie projektowania takim zlewozmywakom nadać można dowolny kształt, tak więc osoby zajmujące się wymyślaniem nowych modeli będą tu mieć duże pole do popisu. Przykładowo Zlewozmywak Franke Sirius SID 611-78 posiada zwyczajny prostokątny kształt, z jedną pojemną komorą i sporym ociekaczem. Ciemny kolor idealnie nadaje się do stylowych, eleganckich pomieszczeń, a głęboka komora gwarantuje dużo wygody i funkcjonalności. Stylistycznie podobny, ale trochę większy jest Zlewozmywak Franke Sirius SID 651 onyks 114.0181.979. Porównując go z wcześniej opisywanym modelem (więcej: Zlewozmywak Sirius SID 651 onyks 114.0181.979) posiada on drugą, niewielką komorę, jaka ogromnie może się przydać w mieszkaniach z większą liczbą mieszkańców. Oba wcześniej prezentowane zlewy można montować w obie strony, przez co można je dobrze dopasować do kuchennego wnętrza.

Innych często stosowanym surowcem podczas wytwarzaniu zlewozmywaków jest Tegranit, i z niego jest na przykład wykonany Zlewozmywak Teka Kea 60 B-TG antracyt 88795. Materiał ten także charakteryzuje wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i środki kuchenne, jednak on jest nieco cięższy od Tectonite.