Jakie czynności powinieneś wykonać, kiedy nowo wybudowany budynek chcesz przyłączyć do prądu?

Jeśli chciałbyś zbudować własny dom, powinieneś przyłączyć go do elektrycznej sieci.
W pierwszej kolejności musisz zdecydować skąd chcesz mieć dostarczany prąd. Jeżeli decyzja już została podjęta, powinieneś wypełnić druk o podłączenie.

czujniki

Źródło: http://www.psgdeweloper.pl/wizualizacje
Druk dostępny jest na witrynie internetowej dostawcy energii elektrycznej. Jeśli wolisz tradycyjne metody, to mógłbyś wniosek wydrukować i wysłać pocztą lub złożyć samodzielnie w Punkcie Obsługi klienta. Umowa o podłączeniu prądu określa czas przyłączenia i jego koszt. Jeżeli warunki oferowane przez firmę zostały przez Ciebie zaakceptowane, w ciągu trzydziestu dni od daty jej dostania powinieneś podpisać umowę. W następnej kolejności musisz wykonać roboty, jakie były określone w umowie przyłączeniowej. Po wykonaniu wewnętrznej instalacji, musisz zgłosić jej gotowość do przyłączenia. Należy złożyć druk ZI czyli Zgłoszenie gotowości instalacji do przyłączenia. Mógłbyś to zrobić przez internet bramka voip poprzez witrynę przyłączenia lub można też ściągnąć druk i zanieść go w Punkcie Obsługi Klienta.
prąd

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com

Potem trzeba opłacić fakturę za podłączenie do sieci. Wielkość faktury uzależniona jest od wysokości przyłączeniowej mocy, która określona została w umowie przyłączeniowej, a także od rodzaju przyłącza, które określone jest w uwarunkowaniach podłączenia do sieci. W tytule przelewu trzeba podać numer umowy o podłączeniu. Po wykonaniu podłączenia, firma prześle Ci Kartę Danych Technicznych. Są w tamtym miejscu informacje, jakie będą konieczne przy umowie na korzystanie z sieci. Dokument będzie wysłany do Ciebie pocztą lub odbierzesz go w Punkcie Obsługi Klienta, do jakiego masz najbliżej.

Po podpisaniu umowy, będzie uzgodniony termin montażu licznika prądu. Od tego momentu będziesz mógł go wykorzystywać. Za zainstalowanie licznika nie płacisz, gdyż jest własnością spółki.