Narzędzia dla każdego

Robienie różnych konstrukcji w różnych surowcach to fantastyczne hobby, które pozwala na rozwinięcie zdolności motorycznych, przestrzennych oraz szczególnie wpływa na poszerzenie wyobraźni, a zatem i tez na intelekt w całości. O ile planujesz założenie małego warsztatu do majsterkowania, w tym artykule jest lista praktycznych narzędzi, jakie należy zakupić.

Młotek z kompletem gwoździ

Nowy Dremel TRIO to kompaktowe, lekkie i wydajne narzędzie.

Autor: Bosch
Źródło: Bosch

Tego popiła (sprawdź naszą propozycję) narzędzia raczej nie trzeba nikomu objaśniać. Trzeba nabyć młotek z ukształtowaną rączką, dzięki czemu nie wyśliźnie się z dłoni podczas roboty. Zawsze w mieszkaniu warto mieć spory zapas gwoździ różnego rodzaju.

Stół do robótBardzo istotny sprzęt. To właśnie na tym meblu będziesz majsterkował. Taki stół musi mieć imadło oraz mocowania, w których wbudujesz innego typu narzędzia do obróbki materiałów. Stół powinien być dostosowany do twojego wzrostu, powierzchni pomieszczenia oraz robot, jakie chcesz na nim uskuteczniać. Jeśli masz trochę pieniędzy do wyłożenia, możesz opłacić stworzenie mebla pod twoje potrzeby bezpośredni u producenta. Stoły warsztatowe to podstawa majsterkowania w domu.

PilarkiPrzydatne sprzęty, które pozwalają na skuteczną obróbkę drewna, bez potrzeby używania zwykłej piły. Należy nabyć solidne brzeszczoty do pilarek, które nie złamią się w trakcie roboty.

StrugiNastępne fundamentalne narzędzie, które umożliwia wygodną pracę z belami drewna. Nieodzowny element w każdym dobrym warsztacie. Rozsądnie jest postawić na egzemplarz, który ma komfortowy uchwyt.

Zakrętarki udarowe

narzędzia

Autor: Classen
Źródło: http://www.classen.com.pl

Przydatne urządzenie, które uczyni, że nie będzie męczarni przy wkręcaniu śrub.

Zestaw drobnych narzędziSpraw sobie wygodną do transportu skrzynkę, w której przechowasz wszelkie drobne narzędzia. Mają się w niej znajdować takie narmateriałom (zobacz tu)ak kombinerki, śrubokręty, różnorakie śrubki i tym podobne elementy. Majsterkowicz z prawdziwego zdarzenia nie zapomni również o szlifierce i polerce .

Pamiętaj o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy!Nie ma znaczenia, gdzie pracujesz – zawsze trzeba przestrzegać fundamentalnych reguł. O ile więc zajmujesz się czasami spawaniem materiałów, za każdym razem zakładaj maskę bezpieczeństwa. W czasie pracy nad obróbką drewna, kiedy dookoła fruwa wiele drzazg, nakładaj na twarz gogle ochronne.