Jak bez bólu zaaranżować łazienkę

Przy remontowaniu czy urządzaniu łazienki stajemy przed szeregiem decyzji. Najczęściej, jeśli idzie o mieszkania w bloku mamy niewielki wpływ na to, w którym miejscu w łazience może być prysznic czy wanna, umywalka i sedes, jednak niewielkie zmiany możemy zrobić. Kiedy już wszelkie instalacje i odpływy będą w odpowiednich miejscach, nadchodzi czas na wybór kafelków.

mała łazienka

Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK
Przemyślane zakupy
Możemy dostać zawrotu głowy. Jeśli mamy wybrany jakiś projekt jest prościej, ponieważ szukamy określonych kafelków, albo przynajmniej w jakimś konkretnym odcieniu. Następna decyzja to sanitariaty. Na pierwszy rzut oka to łatwy wybór, potrzebnych jest przecież właściwie tylko kilku rzeczy – sedesu, umywalki i wanny bram (zobacz przejdź do serwisu) kabiny prysznicowej. Obecnie jednak wybór jest tak duży, że można spacerować po sklepie kilka godzin i wciąż nie podjąć decyzji.

wyposażenie łazienki, lazienkaplus

Różnorodne odcienie, kształty – może bardziej szare, może białe, bardziej prostokątne albo okrągłe? W sedesie spłuczka podtynkowa, ceramiczna ogrodzeń (zobacz zapraszam tutaj…) może jeszcze inna? Tak samo jest gdy chodzi o umywalki – zdecydować się na stojącą, wiszącą, a może nablatową? Jak duża wanna powinna być w łazience? Czy wybrać klasyczną, czy może trójkątną? Podobnie kabina prysznicowa – asymetryczna czy może klasyczna, z przesuwnymi czy otwieranymi drzwiczkami. O mętlik w głowie nietrudno.

Poszukaj inspiracji
By uniknąć miotania się po sklepie między jedną a drugą umywalką, należy wcześniej pooglądać magazyny o urządzaniu wnętrz, poszukać inspiracji w internecie, żeby wiedzieć już przy wejściu do sklepu czego mniej więcej szukamy. O wiele łatwiej jest robić zakupy, jeżeli wiemy, że wolimy umywalki prostokątne i nablatowe od innych, że kabina prysznicowa ma być ze szkła z otwieranymi drzwiami, a nie z tworzywa z przesuwnymi. Szukaj tutaj:

Remontowanie łazienki nie musi generować stresu, może być bardzo miłe. Jeśli tylko wcześniej znajdziemy projekt, który nam się podoba, jeżeli wiemy do czego dążymy i jaki efekt chcemy osiągnąć, to wybieranie materiałów będzie przyjemnością a nie katorgą. A w efekcie otrzymamy piękne pomieszczenie, gdzie będziemy odpoczywać.