Jednak nie dla wszystkich, budowa domu jest najlepszym rozwiązaniem. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie domu. Taka umowa, może być spisana na czas określony lub nieokreślony i prócz podstawowych danych określa wysokość czynszu płaconego przez najemcę. Innym, ale równie dobrym rozwiązaniem jest dzierżawa nieruchomości. Dzierżawa jest to typ umowy prawa cywilnego, w której zawarte są dane osoby wydzierżawiającej i dzierżawcy, opis lokalizacji, przeznaczenia i wielkości nieruchomości oraz wysokość, termin i sposób płatności czynszu dzierżawnego. Wypowiedzenie umowy dzierżawy jak i umowy najmu następuje po uprzednim powiadomieniu o takim zamiarze.

Nie zwracając uwagi na to czy wynajmujemy dom czy jesteśmy jego właścicielami, bardzo chętnie dbamy o to by teren dookoła niego był zielony i zadbany. Większość z nas marzy o własnym ogrodzie, w którym w ciszy i spokoju, będziemy mogli odpocząć. Ciekawie zaprojektowany sprawi, że będziemy z dumą prezentować swoje dzieło odwiedzającym nas gościom. Oczywiście inne możliwości urządzenia ogrodu da nam duża działka, z kolei całkiem inna ta o mniejszej powierzchni. Zagospodarowując w atrakcyjny sposób działkę sąsiadującą z naszym domem, a zwłaszcza z salonem, uzyskujemy dodatkową przestrzeń, która wzrokowo pozwoli nam powiększyć część rekreacyjną naszego domu.
Zanim zajmiemy się urządzeniem naszego ogrodu, warto określić wielkość naszej działki. Przydomowy ogród o dużej powierzchni powinien mieć aranżację dynamiczną, zmieniającą się wraz z porami roku. Najlepiej prezentować się w nim będą rośliny posadzone w luźnych, malowniczych grupach. Dobierając nasadzania skupiamy się na drzewach i krzewach, natomiast byliny powinny być uzupełnieniem kompozycji. Dobrym rozwiązaniem będzie też podzielenie ogrodu na kameralne, mniejsze części. Dzięki temu sposobowi znajdziemy miejsce na plac zabaw dla dzieci, ogródek warzywny, czy kącik wypoczynkowy – .