Patelnie żeliwne

Jeżeli Twój moment fascynacji patelniami teflonowymi akurat mija bezpowrotnie, proponujemy lepsze rozwiązanie. Nowe dla Ciebie, ponieważ świat już od stuleci przygotowuje posiłki w patelniach żeliwnych.

patelnie

Autor: Silit
Źródło: www.smakprostoty.pl

Patelnie żeliwne. To z ich przyczyny nasza przygoda z gotowaniem zyska nowy wymiar. Jej rewelacyjne właściwości wyostrzą aromat i smak przyrządzanych potraw. Co ciekawe, przygotowane na żeliwie posiłki są wzbogacane o śladowe ilości żelaza – pierwiastka niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, patelnie żeliwne idealnie sprawdzą się dla osób chorych na serce lub tych z niedoborem czerwonych krwinek.

Żeliwo doskonale przewodzi ciepło, oszczędza czas przygotowania potraw, a także energię. Pamiętajmy, że im wysłużona patelnia żeliwna, tym tym lepiej będzie nam się na niej gotowało.

Lata intensywnej pracy podnoszą jej właściwości, zamiast obniżać. Zupełna przeciwność teflonowych patelni, które z każdym użyciem są coraz bardziej wyeksploatowane. Gdy mówimy o żeliwie – ta reguła działa w przeciwnym kierunku. Tajemnica polepszającej się z upływem lat jakości smażenia na żeliwie tkwi w jego zabezpieczaniu powierzchni.

Zainteresowała Cię ta informacja? Jeśli masz chęć zgłębić więcej – odwiedź serwis (https://serwiskawowy.pl/29-profesjonalne-ekspresy-kolbowe) a na pewno poznasz wiele interesujących faktów.

Impregnowana przez wiele lat patelnia, z czasem staje się jeszcze lepsza. To, co było dobre od dnia kupna, wciąż pracuje na swą korzyść. Wszyscy spotkaliśmy się z paniami domu, które są zdania iż najlepsze potrawy przyrządzają tylko w swojej kuchni, używając swoich garnków i patelni, teraz sami możemy się przekonać że nie są to puste słowa – .

Ponieważ patelnie żeliwne maja nieco większy ciężar od pozostałych, opanowanie smażenia pysznych naleśników zabierze nam troszkę więcej czasu, co nie oznacza, że nie jest do opanowania – wręcz przeciwnie.

Kiedy już przestudiujesz ten wpis, nie mniej absorbująca okaże się ta oryginalna treść (https://cukier-krolewski.pl/oferta-dla-firm/), ponieważ ma pokrewne informacje na ten temat.

Smak i kruchość naleśników staną się zadośćuczynieniem za czas przeznaczony na dopracowywanie swych umiejętności.

żeliwna patelnia

Autor: Le Creuset
Źródło: www.smakprostoty.pl

Jeśli chcemy by nasza patelnia sprawowała się jak należy wiele długich lat, musimy o nią odpowiednio się zatroszczyć. Po każdym użyciu należy odpowiednio ją osuszyć papierowym ręcznikiem, jednocześnie zapominając o tym, że jesteśmy właścicielami zmywarki – środki chemiczne mogą powodować zniszczenie powierzchni – sprawdź: patelnie z kolorowego żeliwa.

I nie zapominajmy, że naczynia te nie nadają się do przechowywania kwaśnych potraw, albowiem wchodzą one w reakcje z żeliwem, czego skutkiem może być metaliczny smak potraw.