Kolektory słoneczne

Ceny prądu rosną, więc niektórzy chcą zmniejszać koszty utrzymania. Jednym z rozwiązań jest instalacja kolektorów słonecznych. To spora inwestycja, ale podobno szybko się zwraca. Co musisz wiedzieć o instalacji paneli słonecznych?

kolektory słoneczne

Autor: OiMax
Źródło: http://www.flickr.com/

To Unia rozpoczęła modę na kolektory słoneczne, {tym bardziej|szczególnie|dlatego|, że opłaca wszystko co związane z energią alternatywną.

Serdecznie zalecamy te informacje (http://www.megastyro.pl/dachy-zielone.html) do przejrzenia. Znajduje się tu dużo przydatnych wskazówek, które warto wykorzystać w swoim życiu.

Najciekawsze jest to ich produkcja ma niewiele konotacji z tym, co ekologiczne, jednak używanie nie ma negatywnego na przyrodę. Takie baterie absorbują energię ze słońca. To absorber decyduje o wydajności kolektora, więc trzeb zdecydować się na selektywny.

Baterie słoneczne w PolsceW gorącym klimacie ten model produkowania energii jest znany od wielu lat, w naszym klimacie ma znacznie mniejsze pole manewru. W polskich domach panele słoneczne mogą podgrzewać wodę – więc zmniejszają rachunki. Woda jest dosyć ciepła, więc z powodzeniem da się wykorzystywać ją do kąpieli. Bateria słoneczna ogrzewa wodę zupełnie jak bojler. Wielkość baterii słonecznej właśnie wynika z zużycia wody w miesiącu. Kolektor ma zasobnik, który gromadzi energię i przekazuje ją wodzie.

Jeśli absorbują Cię opisywane w niniejszym tekście kwestie i masz ochotę przeczytać większą ilość informacji na tego typu temat – kliknij tu rusztowania elewacyjne.

Najlepszy zasobnik potrafi absorbować wodę na więcej dni – grzeje więc nawet wtedy, gdy jest pochmurno.

Instalacja kolektorów słonecznychKolektory z reguły instaluje się na dachach, ale to nie jedyne wyjście.Jednak faktycznie te są najwydajniejsze. Niektórzy ustawiają je na trawniku lub przykręcić do ścian. Baterie słoneczne są różne: do dachów skośnych i do płaskich. Instalowane są na zaczepach, które pozwalają na taki układ, by promienie słoneczne zawsze mogły dotrzeć do planują.Czy to faktycznie oszczędność?Montaż paneli słonecznych jest droga bo to kilkanaście tysięcy złotych. Roczne wydatki na ogrzewanie elektryczne to z reguły mniej więcej 5000 zł rocznie. Niektórzy Polacy płacą jeszcze więcej, inni próbują oszczędzać. Zwrot z tej inwestycji to zwykle kwestia 10 lat. Chociaż wydatki na ogrzewanie zmniejszają nawet do 1000 zł. To jednak jest sprawa subiektywna i zależna od różnych czynników, ale baterie słoneczne to zdecydowana oszczędność.