Opis najważniejszych cech sprzedawanych współcześnie patelni, który rodzaj wybrać do swojej kuchni.

Patelnia jest jednym z obowiązkowych sprzętów wszystkich kuchni. Bez patelni trudno jest przyrządzić wiele wyśmienitych posiłków, z tego też powodu warto przynajmniej jedną zakupić. W praktyce może się ich przydać parę rodzajów, różniących się rozmiarem, a oprócz klasycznych modeli można też pomyśleć o patelniach do zastosowań specjalnych, na przykład naleśników.

patelnie żeliwne

Autor: Chasseur
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Patelnie produkuje się współcześnie z paru odmiennych materiałów które się różnią funkcjonalnością i parametrami cieplnymi, warto więc przed kupnem poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z chociaż podstawowymi wiadomościami Najbardziej popularnymi współcześnie patelniami oferowanymi w naszych sklepach są patelnie z teflonu, a wśród nich można spotkać również wiele ich wersji i odmian. Cechą wspólną takich patelni jest nieprzywieralna, wewnętrzna warstwa z teflonu – . Za to reszta wykonana jest z rozmaitych materiałów, zależnie od firmy, lepsze modele mają dodatkowo specjalnie wykonane dna, pozwalające na dużo szybsze ogrzanie i dłuższe utrzymywanie temperatury.

Bardzo podobne właściwości mają patelnie wykonane z tytanu, z tym że ich powłoka jest znacznie wytrzymalsza na różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia. Powoli pojawiają się one na rynku, ale szybszy wzrost popularności na razie blokuje ich cena, znacznie większa niż tradycyjnych modeli. Za to trochę na popularności zaczęły w ostatnim czasie tracić patelnie żeliwne. Dawniej były one bardzo popularne, bo żeliwo ma doskonałe właściwości termiczne i długo utrzymuje ciepło, dziś kupuje je znacznie mniej klientów, być może z powodu tego na to, że są dość kruche i trzeba się z nimi delikatnie obchodzić.

Warto również wspomnieć o patelniach ze stali i aluminium, najnowsze ich modele również doskonale się sprawdzają w licznych zastosowaniach kuchennych. Następnym ważnym kryterium wyboru patelni jest jej kształt. Tu do wyboru będą w pierwszej kolejności patelnie klasyczne okrągłe, nadające się w zasadzie do wszystkiego.

Być może ciekawe będą informacje, które ma proponowana strona www (http://azcolor.com.pl/etykiety-otworz-zamknij). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to kliknij tutaj oraz starannie sprawdź tamte wiadomości.

Poza nimi popularne pośród klientów są patelnie do grillowania, mające specjalne żeberka na dole, a oprócz tego patelnie głębokie i do pieczenia naleśników – kliknij w źródło.