Co zrobić z małą łazienką?

Jeśli musimy nazwać najznaczniejszy kłopot, z jakim wojują ludzie pragnący wybrać eleganckie wyposażenie do łazienek, byłaby to mała wielkość łazienki. Duża część Polaków żyje w blokach, które zostały wybudowane w okresie komuny. Tego typu budownictwo odznacza się wyjątkowym niechlujstwem wykonania i małymi mieszkaniami.

Wanna

Źródło: rhode.com.pl/category/14/wanny
Najczęściej najciaśniejszym miejscem w takim lokum jest właśnie łazienka. Takie małe powierzchnie mają źródło w tym, że po Drugiej Wojnie Światowej, która doszczętnie zdewastowała Polskę, panował gigantyczny wręcz niedobór lokali mieszkalnych. Budowano zatem molochy z wielkiej płyty – niezbyt drogie i szybkie w konstrukcji.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to śmiało przekonaj się, co znajdziesz w ofercie balustrady szklane wrocław, która dotyczy podobnej problematyki.

Aby zgromadzić jak największą liczbę ludzi w bloku, zwykle projektowano nieduże mieszkania.

Niewielka powierzchnia łazienek powoduje, że wyposażenie do łazienek powinno być rozsądnie dobierane. W wielu mieszkaniach sprzęty łazienkowe, takie jak chociażby pralka, ustawia się w kuchni, ponieważ w łazience brakuje możliwości. Z tego powodu najważniejszą kwestią jest odszukanie złotego środka pomiędzy ilością sprzętu a metrażem. Warto dobierać takie AGD, które cechują się małymi gabarytami. Człowiek, który wybiera wyposażenie do łazienek o małej powierzchni, powinien przede wszystkim stawiać na utylitarność maszyn.

Autor: Sanitec KOŁO

Tu nie ma miejsca (dosłownie) na niepotrzebne elementy, wszystko ma mieć swoją funkcję, zabierając jak najmniej miejsca. Tak dopasowane musi być wszystko – zaczynając od kabin prysznicowych, aż po baterie do umywalek.

Mieszkania stawiane w czasie komuny zaczynają powoli niszczeć. Zapowiada się na to, że w przyszłych latach trzeba będzie postawić masy nowych bloków, gdyż lokatorzy bloków z komuny mogą być w niebezpieczeństwie. Jest to oczywiście rezultat ogromnych deficytów materiałowych i błędów peerelowskich architektów – w tamtym czasie najważniejsze były abstrakcyjne normy pracy, trwałość budowania była na drugim miejscu.

Poznaj propozycje dekoracji mieszkań na wynajem wchodząc na: