Wyspa kuchenna, czy to dobry pomysł?

Urządzenie małej kuchni to wielki problem, jednak z dużą bywa jeszcze większy. Pewna architektka została poproszona o pomoc. Właściciel kupił ogromny apartament i miał kłopot z równie ogromną kuchnią otwartą na salon. W stumetrowym wnętrzu całą ścianę przeznaczono na zabudowę, sprytnie „maskującą” lodówkę, garnki, naczynia, a przed nimi postawiono wyspę. Obok musiał również stanąć spory stół, bo właściciele apartamentu często wydają przyjęcia. Na sofę i fotele w zasadzie zabrakło metrażu. Okazało się, że wyspa „z przyległościami” zajmowała aż piętnaście metrów. Była jak pomnik na środku placu. Czy na takim efekcie i nam zależy?

kuchnia

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/
Wyspa zapewnia nam więcej miejsca do pracy, ale ogranicza przestrzeń.

Czy chcesz, przeczytać inne tego rodzaju materiały? Jeżeli tak, to wejdź na ten link oraz zobacz w artykule (https://homeandliving.pl/) więcej porad. One niewątpliwie też Cię zaintrygują.

W większości naszych mieszkań lepiej sprawdzi się blat kuchenny w towarzystwie stołu (przykład – blaty kuchenne). Gdyż w kuchni nie tylko pichcimy, ale i popijamy kawę czy czytamy lekturę. Może to moda na życie w własnym tempie, może tęsknota za tym co minęło, kiedy to mieszkańcy domu przykładnie zasiadali za stołem na śniadania, obiady i kolacje? Grunt, że stoły kuchenne jednoczyły ludzi od zawsze.

Szafki do kuchni to inwestycja na lata, dlatego przed udaniem się do salonu meblowego poszukajmy inspiracji w Internecie czy magazynach wnętrzarskich. Warto pokusić się o klasyczne modele, które odnajdą się w zasadzie w każdym stylu i będą cieszyły nasze oczy długie lata. W internecie swą działalność prowadzi wiele firm, w których profesjonalna i wykwalifikowana kadra zajmie się przygotowaniem projektu, wykonaniem oraz

kuchnia

Autor: KAM
Źródło: KAM

zamontowaniem mebli kuchennych.

Należy tylko wpisać w sieci frazę: szafki kuchenne. Dobrym rozwiązaniem okaże się kuchnia pod zabudowę. Wartością mebli dla nas zaprojektowanych, jest zabudowanie sprzętów gabarytowych (np. lodówek) i urządzeń a których korzystamy w domu. Takich możliwości nie dają nam standardowe zestawy mebli. Nie zapominajmy jednak, że inwestycja w kuchnię na wymiar jest niemałym kosztem, dlatego pośpiech nie będzie dobrym doradcą.