Ubikacja podtynkowa czy może wc wolnostojące

Spytani, gdzie znajduje się najistotniejsze miejsce w domu, ludzie dają dwie odpowiedzi. Pierwszą jest rzecz jasna sypialnia – musi być dobrze oświetlona, musi się dać ją łatwo przewietrzyć, posiadać stonowaną kolorystykę, która pozwoli się bez trudu zrelaksować, żadnych niepotrzebnych mebli, za to wielkie, komfortowe i zdrowe łóżko. No tak, w końcu to jest punkt, w którym człowiek odsuwa się od wszystkiego i innych ludzi, wsłuchując się tylko w pochrapywanie małżonki czy męża.

Jest jednakże miejsce, w którym człowiek rozładowuje o wiele większe stresy, nie tylko psychiczne. Jest to… WC, czyli toaleta. Tron (czy wiecie, że „stolec” to był dawno temu właśnie tron?). Punkt, w jakim człowiek odnajduje spokój po długim czasie ciągłego, silnego napięcia. Przestrzeń, w jakiej słychać jedynie niedługi pogłos i nic ponad to, chyba że ustawi się tam radio. Punkt, w którym ni stąd, ni zowąd zaczyna zajmować dowolna książka: wystarczy położyć w zasięgu ręki książkę o Muminkach, w mieszkaniu pełnym dojrzałych osób, by nagle połapać się, że pojawiło się w niej kilka różnych zakładek.

Miejsce tak istotne dla mieszkania, świadomości wspólnoty i bezpieczeństwa, powinno być odpowiednio przystosowane do odgrywania swojej funkcji. Możliwości ustawień, wykończenia i funkcjonalności jest mnóstwo – miska WC może mieć setki kształtów i rozmiarów, w zależności od tego, w jaki sposób jest skonstruowana instalacja hydrauliczna i kanalizacyjna, kto będzie z niej korzystał, i, z jakiej jakości materiału ma być wykonana. Generalna instalacja również może być różna: najgustowniejsza i najwygodniejsza jest ubikacja podtynkowa, w jakiej przypadku pojemnik na wodę jest w ścianie. Konstrukcja kompaktowa z kolei oferuje sedes z rezerwuarem zamontowanym do miski tuż za plecami. Istotna dla wygody i niezawodności jdeska (zobacz http://www.parkietypryczynicz.com.pl/oferta-pl/)akże deska sedesowa Dolomite to firma, która oferuje naprawdę duży przekrój świetnie wykończonych i cieszących oko rozwiązań w tej dziedzinie. No i temat wizualny: ceramika łazienkowa, dobór baterii łazienkowych, ułożenia glazury, rodzaju terakoty… to wszystko, chociaż zdaje się nieco trywialne, ma generalnie wpływ na stworzenie królestwa, w którym każdy, kto aktualnie przebywa, może liczyć na odrobinę spokoju, zapomnienia, i… skupienia.