Tekst przedstawiający taką sprawę jest niezwykle dogłębny, jednak dobrze byłoby sprawdzić to pod innym kątem. My zalecamy to omówienie.
Mimo że rury ( normbud.pl/kategorie/instalacje-kanalizacyjne/rury-i-ksztaltki-zeliwne-bezkielichowe/ ) żeliwne firmy normbud stosowane 20 czy 30 lat temu obecnie się wymienia, bo uległy korozji, dzięki wdrożonym w przemyśle nowym technologiom odlewniczym rury najnowszej generacji nadają się nawet do transportowania wody pitnej do naszych domów. W swej zewnętrznej warstwie zabezpieczane są przed korozją warstwą cementu, a wewnątrz umieszczane są specjalne powłoki, które gwarantują najwyższą jakość transportowanej wody pitnej. Najbardziej odporne na korozję są rury z żeliwa szarego, choć z kolei rury z żeliwa sferoidalnego cechują lepsze właściwości mechaniczne, zbliżone do stali.

Nadmierna ilość tłuszczu w sieci kanalizacyjnej powoduje zarastanie rur, przez co ulega zwężeniu ich przekrój, a co za tym idzie – drożność. Oprócz tego skutkiem ubocznym nadmiernej ilości tłuszczu w sieci kanalizacyjnej i jego rozkładu jest wydzielający się podczas tego procesu fetor. Występowanie tego zjawiska wymusiło użycie urządzeń, które oddzielałyby zalegający tłuszcz w miejscach jego powstawania. Separatory tłuszczu firmy normbud – bo taka jest ich nazwa – muszą być jak nakazuje norma PN EN 1825 wykorzystywane w wszelkiego typu rzeźniach, ubojniach oraz zakładach produkcyjnych mających do czynienia z tłuszczem (wytwarzających frytki, orzeszki itp.)