Tropikalne klimaty w mieszkalnym wnętrzu

Od czasu do czasu mamy ochotę coś odmienić w swym mieszkanku. Powodem takich przedsięwzięć nie muszą być jakieś praktyczne konieczności, chociaż rzecz jasna i tak się zdarza. Czasem jednak zwyczajnie znudził nam się dotychczasowy wystrój i potrzebujemy metamorfozy.

Sposobów mamy całkiem sporo; możemy przykładowo odmienić kolor ścian z morskiego błękitu na olśniewającą białość. Do odmian mogą nas natchnąć na przykład podróże lub muzyka jakiej słuchamy. Wakacyjny wyjazd do Portugalii bądź Hiszpanii może nas zmobilizować do metamorfozy wystroju na styl kolonialny, który właśnie charakteryzuje się białością ścian. Innym istotnym składnikiem tego stylu są żyrandole z wentylatorem. We wspomnianych krainach żyrandole (polecamy kinkiet dla dziecka) z wentylatorem spełniają funkcje funkcjonalne, zaś w polskich warunkach klimatycznych przeważą walory estetyczne (chociaż i u nas zdarzają się letnie upały). Lecz nikt przecie nie powiedział że musimy być zawsze i w każdym wypadku praktyczni, gdyby tak było życie stałoby się nie do wytrzymania.

Kwiatowe abażury od marki Sigma

Autor: Sigma
Źródło: Sigma

We własnym mieszkania mamy pełną dowolność i możemy go organizować (czy też jego poszczególne części) tak jak nam się podoba. Tak wiec ci z nas którzy lubią poszaleć i iść własną drogą, mogą – mimo panujących tendencji do ujednolicania mieszkań – wprowadzić we własnym domku troszkę szaleństwa, organizując każde wnętrze indywidualnie, całkowicie odrębnie od drugich. I tak można by zaaranżować dajmy na to alkowę we wspomnianym już stylu z kolonialnym, a dla równowagi bawialnię we współczesnym, postmodernistycznym kierunku, gdzie przewodnim motywem ozdobnym będą na przykład kinkiety nowoczesne do salonu ,https://lampydodomu.pl/2010-nowoczesne-kinkiety-do-salonuszkła i z metalu o dość ascetycznym wyglądzie.

Miejscem w którym raczej powinno wygrać funkcjonalne rozwiązanie, jest łazienka. W tym miejscu (z uwagi na zazwyczaj niewielką ilość miejsca), warto by lampa sufitowa do łazienki była tak dobrana, aby pomieszczenie było odpowiednio oświetlone. Pozostałe sprzęty łazienkowe możemy dopasować wedle gustu, mając na względzie iż jest to wnętrze w którym powinno być dość łatwo utrzymać porządek. Nie eliminuje to jednakże dekoracji w formie wielbłądów bądź kolorystyki przywodzącej na myśl piaski pustyni.