Światło w łazience – praktyczne sugestie

Marzy ci się elegancko urządzona łazienka? Nie wystarczą ładne szafki, przestronny prysznic oraz ozdobna glazura. Należy jeszcze brać pod uwagę oświetlenie łazienki, jakie jest bardzo istotną kwestią w tym pomieszczeniu. Czy wiesz, jak je rozplanować, by odpowiednio pełniło swoją funkcję?

lampy w łazience

Autor: Deante
Źródło: Deante
Nade wszystko w łazience nie można zrobić tylko jednego źródła światła. Każdy kąt musi być należycie oświetlony, aby pan domu mógł bez problemu przyciąć sobie wąsy, pani domu natomiast zrobić precyzyjny make up i ułożyć włosy. Dobre światło przyda się także w czasie sprzątania, gdyż łazienka zawsze powinna być czysta. Rozpocznijmy od światła centralnego, jakie zakładamy na suficie łazienki (więcej W miejsce tradycyjnej lampy warto mieć na uwadze żarówki halogenowe, jakie doskonale oświetlą wnętrze. Mała łazienka potrzebuje 3-4 oprawy, w jakich montujemy żarówki. Ale oświetlenie centralne to nie wszystko, wiele rzeczy bowiem robimy przed lustrem. Tutaj najlepsze będą kinkiety ulokowane po dwóch stronach lustra. Światło powinno padać na twarz. Wiele osób potrzebuje również lepszego światła w części kąpielowej, a więc w wannie albo w brodziku. Jest to szczególnie niezbędne, gdy oddziela je ścianka chroniąca przed rozlewaniem się wody. W tym miejscu również odpowiednie będą halogeny, zapewniające dostateczne światło do czynności kąpielowych.

światło w łazience

Autor: Trav Max
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy, że światło nie tylko powinno spełniać swoje funkcje, ale także być dekoracją. W łazience bowiem nie umieszczamy wielu dodatków, kluczową rolę mogą odgrywać estetyczne płytki bądź tak lubiane dzisiaj panele szklane. Dobierając ciekawy motyw można naprawdę upiększyć wnętrze. Stosując oświetlenie łazienkowe (dalsza część) jako element ozdobny, warto jest umiejscowić lampy we wnękach bądź na podłodze, co zagwarantuje niepowtarzalny rezultat i bez wątpienia będzie ci się podobać.
Jeżeli i ciebie ciekawi oświetlenie łazienki (więcej na ten temat), wskazane zalecenia na pewno przydadzą ci się podczas aranżowania swojej łazienki. Wybierając się na zakupy idź do renomowanych sklepów z najwyższej jakości produktami, w tym cenione lampy włoskie, a przez parę kolejnych lat nie będziesz zmuszony martwić się remontem oraz wymianą lamp, jakie będą ci odpowiednio służyć.