Co wziąć pod uwagę aranżując niedużą łazienkę?

Niewielkie pomieszczenia zazwyczaj są powodem pewnych problemów, gdy chodzi o aranżację wnętrza. Ale wszystkie kłopoty da się rozwiązać przy odrobinie kreatywności i użyciu kilku podstawowych reguł. W jaki sposób podejść do urządzania niewielkiej łazienki?

Mała łazienka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Już w pierwszej kolejności powinniśmy porządnie się zastanowić, czego właściwie potrzebujemy w toalecie. Być może z niektórych elementów możemy po prostu zrezygnować. Wyjątkowo ważna kwestia to kupno wanny i prysznica. Gdy ważna jest dla nas większa ilość miejsca, warto postawić na prysznic. Wanna potrafi zabrać nawet dwa razy więcej przestrzeni.

Drugą sprawą jest właściwe rozplanowanie rozłożenia urządzeń. Specjaliści radzą, by muszlę montować naprzeciw umywalki, natomiast wannę lub prysznic przy ścianie prostopadłej. To najbardziej praktyczne rozłożenie w przypadku niewielkiej, toalety o proporcjach kwadratowych. Jeżeli natomiast chodzi o meble, to najlepszym wyborem jest zamówienie mebli tworzonych pod wymiar. W ten sposób jesteśmy w stanie o wiele skuteczniej wyzyskać małą powierzchnię. Więcej pomysłów dotyczących aranżacji małych pomieszczeń znajdziesz na (brakuje Ci pomysłu na aranżację małej łazienki?wejdź na loving it).

łazienka

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com

Kupowanie fabrycznie produkowanych mebli doprowadzi do tego, że przy ścianach powstaną nieduże, niezagospodarowane odcinki. A w przypadku niewielkiego wnętrza ważny jest każdy fragment. Zamawianie pod wymiar oznacza nieco większe nakłady finansowe, lecz miejmy na uwadze, że toaletę urządzamy na przynajmniej kilka lat.

Do tego dobrze jest zastanowić się również nad barwami. Poza walorami użytkowymi niewielkiego wnętrza, pragniemy również, by miało ono zalety estetyczne. Co za tym idzie, opłaca się postawić przede wszystkim na jasne kolory. Dotyczy to koloru ścian, jak i elementów stanowiących wykończenie.