Dowiedz się w jaki sposób możesz wybrać idealne drzwi do swego domu.

Jeżeli chcesz zdecydować się na nowe drzwi do swojego domu albo mieszkania powinieneś postępować według pewnych zasad. Dzięki nim Twój wybór za każdym razem będzie właściwy.

Pierwszy krok: otwór drzwiowy

dowiedz się więcej

Autor: Invado
Źródło: Invado

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest pomiar otworu drzwiowego. Mierzysz go w trzech miejscach: na samym dole, w środkowej części oraz na samej górze. Być może zastanawiasz się: z jakiego powodu musisz tracić swój drogocenny czas na wskazane pomiary. Sprawa jest prosta. Dzięki należytym pomiarom, możesz być pewny, iż po kupnie drzwi, nie czeka Cię niemiła niespodzianka i ponowna wyprawa do sklepu. Ponadto z trzech wymiarów bierzesz pod uwagę ten najmniejszy. Umożliwi Ci to wybór standardowych drzwi o świetle przejścia: 60,70,80, 90 i więcej centymetrów.

Drugim równie istotnym krokiem jest pomiar grubości ściany. Ją także mierzymy w trzech miejscach. Pamiętaj! Nie kieruj się wymiarami podanymi na planie mieszkania, bo może zdarzyć się, że odbiegają one od stanu faktycznego. W tym przypadku, nawet niewielka pomyłka może wiązać się z tym, że ościeżnica regulowana nie obejmie nam muru. W trakcie wizyty w sklepie sprzedawca prawdopodobnie zapyta się nas o sposób zamontowania skrzydeł drzwiowych. Chodzi o to, czy drzwi mają być prawe, czy lewe. Przy zakupie szalenie istotne jest to, czy nasze drzwi będą otwierać się na zewnątrz, czy do środka. Sprawa ta jest oczywista wyłącznie przy wyborze drzwi łazienkowych. Tutaj – według przepisów – drzwi powinny otwierać się na zewnątrz. W wyborze drzwi – sprawdź serwis – do innych pomieszczeń nie mamy już żadnych ograniczeń – zobacza koniecznie.

Zawiasy regulowane

Drzwi wewnętrzne

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Przy wyborze drzwi bardzo istotną kwestią są zawiasy. Trzeba pamiętać, że rodzaj zastosowanych zawiasów zależy od surowca, z którego są wykonane drzwi, a także od ich ciężaru i konstrukcji.Na rynku dostępne są zawiasy nawierzchniowe, z regulacją w trzech płaszczyznach. Stosujemy je w drzwiach przylgowych. Zdecydowanie nowocześniejszym i droższym rozwiązaniem są zawiasy chowane, montowane w drzwiach bezprzylgowych. Jaki jest atut takiego rozwiązania? Dzięki temu, że zawiasy są ukryte w opasce maskującej, efekt estetyczny jest lepszy. Drzwi tworzą jednorodną płaszczyznę.

Pamiętajmy, że zawiasy można regulować. Nawet najlepsze drzwi po jakimś czasie wymagają naszej uwagi. Z jakiego powodu? Zdarza się, iż dolna krawędź skrzydła zaczyna „szurać” po podłodze lub skrzydło przestanie prawidłowo przylegać do ościeżnicy.

Nasz wpis jest dla Ciebie intrygujący? Masz chęć na więcej opisy? Zatem nie ociągaj się i kliknij po więcej (https://bestem.com.pl/) w podany link.

Co w takim przypadku trzeba zrobić?

Naprawa takiej usterki jest bardzo prosta. Sposoby regulacji różnią się w zależności od rodzaju zawiasów. Jeśli chcesz dobrze zamieścić skrzydło w poziomie, a posiadasz najprostsze zawiasy, wystarczy, że wkręcisz lub wykręcisz gwint zawiasu do – z ościeżnicy. Natomiast jeżeli zauważysz, iż Twoje drzwi wymagają korekty w pionowym ustawieniu, wystarczy, że użyjesz podkładek.

W bardziej nowoczesnych zawiasach wystarczy, że dokręcisz lub odkręcisz dwie śruby, które najczęściej umiejscowione są pod plastikowymi zaślepkami. Trzeba pamiętać,iż regulację w pionie należy przeprowadzać wyłącznie po wcześniejszym zamknięciu drzwi. Istnieją również zawiasy 3D, w których odkryjemy aż cztery otwory regulacyjne.

Jeśli chcemy wybrać odpowiednie zawiasy, możemy wspomóc się też Internetem, wpisując na przykład: zawiasy regulowane, a przekonamy się, jak duży wybór mamy w tym zakresie. Pamiętaj, że przy zakupie drzwi najważniejszy jest dokładny pomiar parametrów. Jeżeli wykonasz go prawidłowo wybór drzwi będzie czystą przyjemnością.