Szeroka paleta rodzajów pokryć dachowych

Dachówka ceramiczna należy do czołówki pośród pokryć dachowych. Użytkowana od tysiącleci, zupełnie nie wyszła z mody. Wielka wielkość wersji i bardzo okazała gama zabarwień, czynią ją doskonałym materiałem zarówno dla budowli o szablonowej architekturze, jak i nadzwyczaj współczesnych. Jest to też surowiec wyjątkowo odporny, odpowiednio zestawiony, jest w stanie radować wiele kolejnych generacji mieszkańców.

Kolorowe dachówki

Autor: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com

Obszerna paleta modeli dostępnych na rynku pozwala wypatrzyć każdemu zainteresowanemu wyrób pasujący mu cenowo. Opłacalnie na wartości przekonuje także fakt, iż jest to pokrycie ogromnie łatwe w montażu i w zasadzie nie potrzebujące pielęgnacji. Dachówka ceramiczna marsylka to dachówka zakładkowa. Wyposażone są w pojedyncze, albo podwójne zakładki, dzięki czemu wzmacnia się szczelność gotowej połaci dachowej. Charakteryzuje je wyjątkowa odporność.

Są produkowane w odcieniu normalnej czerwieni, również w kolorach angoba. Jak każde dachówki ceramiczne, są wytrzymałe na działalność czynników mechanicznych, pogodowych, dodatkowo w pełni niepalne. Składanie tych dachówek jest prosty i szybki. W procesie produkcyjnym, używana jest taka technika, która umożliwia szczegółową weryfikację konturu i powtarzalności dachówek. To w znacznym stopniu ułatwia układanie ich na dachu. Więcej w temacie dachów: zobacz tu.

Natomiast dachówka ceramiczna karpiówka to standardowy typ dachówki ceramicznej, której prosta forma zapewnia niemal nieograniczone możliwości modelowania rodzaju dachu. Spersonalizowany kierunek dachu można uzyskać korzystając z różnej kolorystyki owych dachówek. Strategia złożenia tej dachówki, w łuskę, lub [części do rolet zewnętrznych] w koronkę, oraz obszerny wybór ceramicznych części korygujących, zezwalastworzenie niepowtarzalnej rozmaitości dachów. Dalsze newsy z branży: blog.

dom jednorodzinny

Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL

Dzięki własnym możliwościom, dachówka ceramiczna karpiówka jest nadzwyczaj popularnym pokryciem dachowym w Polsce. Pozwala na komponowanie skomplikowanych elementów dachowych, jak miękkie kosze, czy wole oczka, w związku z tym jest wykorzystywana z równym powodzeniem zarówno w domach jednorodzinnych, jak i na obiektach sakralnych, bądź zabytkowych, gdzie połacie dachu są znacznie większe.