Bardzo ryzykancki koncept inteligentnego domu.

W latach bardzo żwawo rozwijających się technologii już nic nas nie może zaszokować. Technicy ciągle to ulepszają swoje urządzenia. Chcą, żeby przypuszczalny kupujący czuł się komfortowo, przytulnie a dodatkowo pewnie. Jednym z owych konceptów stał się inteligentny dom Warszawa. To pierwszy tak istotny projekt posiadający na uwadze zapewnienie wygody, beztroski a zarazem spokoju.

Projekt był realizowany jako rozszerzenie rezydencji mieszczącej się pod Warszawa. W projekcie były uwzględnione wszelkie inteligentne instalacje elektryczne, wizyjne oraz ciepłownicze. Projekt obejmował aktualizację na całej posesji, również na terenie ogrodu oraz przy bramie wjazdowej i całości ogrodzenia.

Czym w rzeczywistości będzie inteligenty dom – nasz odsyłacz – Warszawa?

Dom inteligentny

Autor: Inplus PR
Źródło: Inplus PR

Jest to nic innego jak zintegrowanie wszystkich sprzętów, czujników oraz systemu monitoringu w jeden inteligentny system. Taki system zawiera sterowanie czujnikami ochrony oraz ruchu w domu (czyli w szczególności chodzi w tym miejscu o czujniki dymu i czadu), automatycznym kierowaniem rolet i żaluzji (i tutaj jest sposobność nastawienie samoczynnego, czasowego otwierania lub sterowania manualnego). System również połączony został z całym światłem tym wewnętrznym oraz zewnętrznym poprzez inteligentne instalacje elektryczne a także instalacją grzewczą w całym mieszkaniu.

Więcej na ten temat –

Mamy możliwość ustawić tak system, by utrzymywał stała temperaturę powietrza w domu, włączał się o cyklicznych godzinach lub jesteśmy w stanie indywidualnie pilotować nim poprzez manualne nastawienie. Dodatkowo co będzie chyba jedną z najważniejszych zalet inteligentnego domu będzie to, że jesteśmy w stanie posiadać zdalny dostęp do całego systemu, czyli jesteśmy w stanie przekwalifikować wszystkie skonfigurowania będą kilkanaście kilometrów od domu. W dodatku jest możliwość monitorowania obrazu z kamer na urządzeniu zdalnym czy komputerze.

Wszystko to czynności dzięki zastosowaniu szerokopasmowego dostępu do netu, do którego przyłączony zostanie także inteligentny system funkcjonowania domem. Takie rozwiązania są nadzwyczaj komfortowe jak i pomocne, bo w każdym momencie mamy możliwość zmieniać ustawienia systemu z jakiegokolwiek miejsca na świecie, oczywiście jeśli posiadamy dostęp do internetu.