Dlaczego drukowanie na płótnie to godna swojej ceny technika?

W czasach technologii cyfrowej prawie wcale nie porywamy się na wydruki zdjęć, bo nosimy je wszystkie przeważnie przy sobie – czy to w smartfonie, laptopie czy tablecie. Mimo tego bywa, że pojawia się konieczność wywołania fotografii jako prezent lub po to, żeby ozdobić nimi ściany w swoim mieszkaniu. Pojawia się wówczas zasadnicze pytanie o to, jakim sposobem, na jakim tworzywie i gdzie wydrukować zdjęcia? Rozwiązaniem jest druk na płótnie.

Obraz na ścianie

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
Wywoływanie na płótnie to dość świeża technika, która przywołuje cyfrową technologię fotografii w połączeniu z tradycyjnymi technikami malarskimi. Innowacyjne możliwości otwierają bramę do połączenia świata malarstwa ze światem cyfrowym. Druk na płótnie to na pewno usługa niekonwencjonalna, przeznaczona dla wymagającego klienta, który chce nieco więcej niż standardowe zdjęcie na fotopapierze.

Drukowanie fotek na płótnie to niesztampowy sposób na pokazanie pięknych fotografii. Taka dekoracja pasuje się w każdym pomieszczeniu i jest idealnym pomysłem na indywidualizację pomieszczenia w wielkim stylu. Zdjęcia wywołuje się na płótnach o szerokości jednego boku sięgającej nawet półtora metra, dlatego ta metoda wydruku powinna być najlepszym wyborem dla aranżatorów wnętrz.

Fotopłótno

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com

Druk na płótnie wykonywany jest już przez coraz liczniejszą ilość firm. Istnieje już dziś duży wachlarz rozmiarów footobrazów, rodzaju płótna, na jakim zrobiony będzie druk i kolorystyki. Jeśli rozchodzi się o gatunki płócien to jest ich bardzo dużo: począwszy od tradycyjnego płótna z bawełny, poprzez płótna wystawowe z warstwą wierzchnią satynową, a skończywszy na matowych malarskim i wielu innych. Dzięki temu każdy może zindywidualizować swoje zamówienie.

Najchętniej wykonuje się obrazy na płótnach z dodatkiem bawełny, które nakłada się na blejtramę. Ta metoda pozwala na to, że druk – (druk na tkaninach oferuje firma Tritex) na płótnie prezentuje się najbardziej okazale, kolorystyka jest świetnie odwzorowana i jakość fotografii jest wyjątkowo wysoka. Piękny, naturalny kolor bazy materiału daje możliwość drukować rzeczywiście dobrej jakości fotografie w nie tak dużym nakładzie finansowym.