Który wybrać? Oceń rozmaitego typu klimatyzatory

Klimatyzacja coraz to częściej jest używana nie tylko w autach, lecz we każdego typu pomieszczeniach. Istnieją różnorodnego gatunku klimatyzatory, przeznaczone do rozmaitego użycia. Klimatyzatory ścienne są najpopularniejszymi jednostkami instalowanymi w kancelariach, domach i mieszkaniach.

Sprzęty te charakteryzują się unikalną stylistyką, również są bardzo ciekawe cenowo. Ich praca jest w pełni zautomatyzowana, a sterowanie odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota. Jest możliwość zamontować klimatyzatory z samym chłodzeniem, bądź z chłodzeniem i nagrzewaniem- pełna oferta. Te z pompą ciepła gwarantują samoczynną pracę od schładzania do grzania. Atuty tego rodzaju klimatyzatorów to wysoka sprawność i ekonomiczność w eksploatacji, spokojna praca i energooszczędność.

Klimatyzatory LG Art Cool Galeria

Autor: LG Electronics Polska Sp. z o. o
Źródło: LG Electronics Polska Sp. z o. o.

Można także zastosować montaż klimatyzacji kasetonowej. Jest możliwość je zamontować w miejscach o sporych obszarach- szczegóły, oraz wielkich wymaganiach architektonicznych, centra handlowe, restauracje, biura, hotele, sklepy, aule konferencyjne. Posiadają paru kierunkowy nawiew i jest w pełni automatyczna.

Klimatyzatory typu multisplit to takie, w jakich jednostka zewnętrzna jest podłączona do 2, lub 5 jednostek wewnętrznych, z których każda jest w stanie pracować niezależnie. Podłączenie do jednego agregatu kilku urządzeń wewnętrznych, daje możliwość osobnego chłodzenia, bądź grzania osobnych pomieszczeń, co łączy się ze sporymi oszczędnościami energii elektrycznej. System ten zapewnia dobór jednostek o wielorakiej mocy i parametrach. Jest to bardzo praktyczne rozstrzygnięcie przy klimatyzowaniu kilku pomieszczeń biurowych, mieszkalnych, bądź wielkich obiektów.

Aktualnie większość producentów ma w swojej ofercie klimatyzatory gatunku split, jakie mogą pracować w trybie chłodzenia, ogrzewania, bądź filtracji pomieszczeń. Proces grzania realizowany jest przez pompę ciepła. Ażeby zapewnić poprawną pracę tego rodzaju sprzętów, potrzebny jest zgodny wybór mocy i typu jednostki wewnętrznej, dokładny i zgodny montaż klimatyzacji, oraz dobra pielęgnacja. Składanie klimatyzatorów winien być przeprowadzany przez wyszkolony personel.