Jakie mogą być najskuteczniejsze sposoby wyszukiwania określonych i ściśle określonych treści w sieci internetowej

Wyszukiwarka Google to skarbnica najróżniejszej wiedzy. Z roku na rok zasoby które indeksuje zwiększają się w błyskawicznym tempie. Jednak wraz coraz większą ilością dostępnych linków nie idzie w parze wiedza osób przeglądających te zasoby. Wielu nie bardzo potrafi dokładnie szukać zadanych treści, wprowadzając w wyszukiwarkę całe złożone zdania i licząc, że pojawią się dziesiątki adekwatnych wyników, spełniających wymagania.

Wyszukiwanie informacji

Autor: Zumi
Źródło: http://www.zumi.pl
Inni tak zestawiają zapytania, że wyniki które dostają musieliby przeglądać tygodniami, nim mogliby się doszukać odpowiednich wyników. Tak dużo czasu przed komputerem i tyle złotówek wydanych na połączenie z Internetem powinno procentować wzrostem świadomości internetowej użytkowników. A jednak duża ich część przez lata nie rozwija się w żaden sposób, zostając bez przerwy na takim samym poziomie zaawansowania, niczym troglodyta, który za żadne skarby świata nie zejdzie z drzewa.

Obcowanie ze współczesnymi narzędziami wyszukiwania wcale nie jest tak trudne, jak komuś może się wydawać. Właściciele Google będą dbać o to by cały czas poprawiać swoje dzieło w taki sposób, aby nadążało za zwiększającymi się potrzebami przeszukiwania coraz większej ilości różnej wartości stron. Szukając nowego mebla pod telewizor lub do łazienki nie wystarczy już wpisać w okienku meble RTV i łazienkowe meble, ponieważ w wynikach będą się pojawiać dziesiątki stron, z których większość w ogóle nie będzie zawierała oferty meblarskiej.

Szafka pod rtv

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Ograniczenie do frazy stolik szafka rtv (sklep trochę przybliży do celu, lecz w dalszym ciągu trudno będzie wyszukać oferty sklepów. To samo dotyczy haseł łazienkowych. Rozszerzenie hasła do rozmiaru szafka łazienkowa słupek (zobacz słupek oświetleniowy) (polecany sklep internetowy) da zapewne wąską ofertę producentów tych nietypowych mebli, jednak może się okazać, że w ich żargonie nazwy będą inaczej brzmiały i tym samym wyszukiwarka również indeksuje je w inny sposób. Warto zatem podawać takie zestawienia słów charakteryzujących poszukiwaną frazę, aby jak najbardziej zawęzić wyniki szukania. Inaczej zamiast sklepów z szukanymi artykułami otrzyma się śmieci.