Elementy wystroju wnętrz dopasowane do osobowości domowników. Doradza architekt wnętrz.

Wyposażanie wnętrz może stać się zawodem dla osób o zdolnościach architektonicznych, zmyśle artystycznym i zmyśle dekoratorskim. Osoby, które właśnie kupiły własne mieszkanie, nie zawsze mają ochotę lub mają czas na planowanie aranżacji pokoi, co jest całkiem zrozumiałe. Wolą dać komuś ten – męczący dla nich – obowiązek. Tu z pomocą przychodzą właśnie ci ludzie, dla których wyposażenie wnętrz jest pracą lekką i przyjemną.

łóżko

Autor: meblemagnat.pl
Źródło: meblemagnat.pl

Najczęściej to bardzo dobra decyzja, gdyż osoby takie podchodzą do swojej pracy z pasją i dużym zaangażowaniem. Na początku starają się wybadać upodobania klientów, trochę z nimi poobcować, przekonać się, jakimi są typami osobowości jak lubią spędzać czas i tak dalej… Architekt wnętrz nie tylko dostosuje nasze pomieszczenia do naszego stylu bycia, ale także stworzy miejsca wspólne, w których będzie chciała przebywać cała rodzina, jak i miejsca osobiste, w których każdy domownik znajdzie swój azyl i będzie się świetnie czuł. Dodatkowo na pewno zapyta o założony na początku budżet, aby zmieścić się w zaplanowanych finansach w trakcie zakupów akcesoriów. Osobom aktywnym, ceniącym prostotę, przydatne przedmioty, proponuje się najczęściej wyraźne, intensywne odcienie w kombinacji z geometrycznymi meblami. Meble sosnowe sprawdzą się bardzo dobrze, ale jeżeli ktoś preferuje ciemniejsze odcienie drewna, może wybierać w odcieniach: czekoladowym lub wenge. Kolory energetyczne – żółty, pomarańczowy albo czerwony nie muszą dominować, lecz mogą znaleźć się w wielu detalach, czym z pewnością ożywią na przykład białe wnętrze – zobacz ofertę (zobacz ofertę). Osoby o naturze romantycznej, spokojne i delikatne będą preferowały jasne przestrzenie, w których nie będzie ciemnych, przytłaczających mebli, grubych zasłon i majestatycznych lamp. Doradza się wtedy otaczanie się jasnymi kolorami i meble w kolorze olchy schodami (zobacz hiperłącze) bielonego drewna. Bardzo ważne również, by urządzić wnętrze funkcjonalnie, nowocześnie i z pomysłem.

Doświadczony projektant owocnie zaprojektuje rozmieszczenie nawet gdy chodzi o małą przestrzeń i uczyni mieszkanie przytulnym i praktycznym. Znając najnowszą modę, prace najlepszych projektantów i dobre praktyki wyposażania wnętrz i dobierając meble i dodatki do naszego stylu życia albo i charakteru, dekorator wprowadzi do naszego mieszkania powiew świeżości.

Ładne dodatki dopełnią całość a ponadczasowe meble sosnowe lub dębowe czy szklane witryny sprawią, że nasze mieszkanie przez wiele lat będzie wyglądało świetnie i nie będzie trąciło myszką.