Metoda na upał mogą być mniej lub bardziej skuteczne

W upalne dnie nie ma niczego lepszego aniżeli chłodne wnętrze z orzeźwiającym powietrzem. Możemy to łatwo osiągnąć za pomocą klimatyzacji, której walory już dawno zostały docenione. Radzimy, jak dobrze wybrać i jaki zakupić klimatyzator przenośny, by sprawdził się w każdym budynku lub mieszkaniu.

klimatyzacja

Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek trzeba wiedzieć, że rynek klimatyzacji jest nadzwyczaj duży a także zróżnicowany, poczynając od specjalistycznych systemów klimatyzacji do urzędów, na klimatyzatorach przenośnych do użycia domowego kończąc. Klimatyzatory przeznaczone dla indywidualnych klientów można podzielić na schładzające, chłodząco-nagrzewające oraz chłodząco-nagrzewające z możliwością utrzymania niezmiennej wilgotności.

Najbardziej popularną grupą przyrządów do mieszkań są modele obniżające temperaturę, które dzielimy na kompaktowe jak też klimatyzatory (odnośnik) dwuelementowe w rodzaju split. Jeżeli poszukujemy czegoś niewielkiego, co spowoduje, iż w duszne dni będzie nam chłodniej, zaś nieodnośnikności zainstalowania klimatyzacji od podstaw, powinniśmy zdecydować się na klimatyzatory przenośne Zibro. Warto mieć na uwadze, iż każdy z nich może pracować jako wentylator.

Klimatyzatory (zobacz|sprawdź klimatyzatory pokojowe) przenośne Zibro są to narzędzia, jakie każdy może bez kłopotu zamontować w we własnym mieszkaniu. W tego rodzaju rozwiązaniu cała konstrukcja kryje się w jednej obudowie. Rozróżniamy modele okienne i mobilne. Jeśli interesuje nas podejście niewymagające skomplikowanej instalacji albo jakichkolwiek modyfikacji w domu, z pewnością powinniśmy wybrać model przenośny.

W przypadku klimatyzatorów okiennych montaż wymaga troszeczkę więcej „zachodu”, gdyż ustawia się je na parapecie lub instaluje w oknie (czasem na ścianie), co z reguły wymaga wymiany okna albo wykonania dodatkowego otworu w murze. W większości przypadków wymagana jest wówczas zgoda administratora mieszkania.

klimatyzator

Autor: East Coast Gambler
Źródło: http://www.flickr.com

Klimatyzatory przenośne możemy postawić we wnętrzu bez potrzeby większych zmian czy przeróbek mieszkania a także bez zbytecznych formalności (jeżeli nie ingerujemy w bryłę domu). Ich atutem jest bezspornie gabaryt, ale także wiele opcji. Tego typu urządzenia chłodzą powietrze, osuszają oraz wentylują pomieszczenie, mogą również pracować w różnych trybach, przykładowo chłodzenia czy grzania.