Najlepszy komfort w kuchni zapewniają odpowiednio dopasowane szafki

Lata gdy jedynym zadaniem kuchni było przygotowanie i wydanie posiłków na szczęście mamy już za sobą. Dziś, to miejsce spotkań domowników, a także wygoda, ergonomia i design. Ale czy jest sposobność aby w kuchni w tym samym czasie zapanował ład i porządek wraz z estetycznym wyglądem? Obieraczka do warzyw, sprzęt do drylowania wiśni czy maszynka do mięsa niekoniecznie muszą stanowić największą ozdobę naszej kuchni. Rozwiązaniem tych wątpliwości są szafki kuchenne.

Kuchnia w odcieniach bieli

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki nim to co warte wyeksponowania – wyeksponujmy, a przedmioty mniej estetyczne umieśćmy za drzwiczkami szafek. Wszakże eleganckie kieliszki czy też piękna zastawa umieszczone za szybą górnych szafek kuchennych są tak samo efektowne jak wazon pełen kwiatów stojący na stole. Szafki wiszące kuchenne są także niezmiernie praktycznym rozwiązaniem.

Kliknij ten odnośnik i zobacz więcej stolik rtv dębowy szczegółowych wiadomości dotyczących prezentowanego tu artykułu. Niewątpliwie jest on bardzo emocjonujący.

Bez zbędnej gimnastyki mamy najpotrzebniejsze nam rzeczy w zasięgu wzroku i ręki. Jeśli okaże się, że górna półka w szafkach wiszących, zamontowana jest dla nas na zbyt dużej wysokości, producenci proponują windy – to jeden z bardziej innowacyjnych pomysłów w ostatnich latach.

Szafki górne zamawiane na wymiar mają zazwyczaj rozmiar 72 cm lub 92 cm wysokości. Do nas należy tylko decyzja czy wybieramy szafki otwierane z góry czy standardowe. Te pierwsze – klapowe są idealne gdy chcemy zastosować niskie szafki wiszące. Z reguły przód szafki klapowej nie posiada więcej niż 45 cm wysokości. Jest to wiązanie z trudnością zamykania takiej szafki. Standardowy sposób otwierania szafek górnych pozwala na pionowe lub poziome montowanie uchwytów co daje możliwość dopasowania się do przyzwyczajeń użytkownika. W owym systemie otwierania, otwierając drzwiczki mamy wgląd do całej szafki co jest bardzo pomocne.

Z szafkami dolnymi z reguły nie ma żadnych kłopotów, ponieważ przeważnie są zabudowane i fundamentalnym ich przeznaczeniem jest przechowywanie.
Alternatywą dla górnych szafek są także półki lub… okno – to najbardziej przyjemny z zamienników. Każdy powinien jednak sam podjąć decyzję, która opcja będzie dla niego najbardziej odpowiednia.
A później? Nic, tylko przygotowywać pyszne potrawy, a że to prawdziwe święto zmysłów – smaku, zapachu i dotyku, zawsze warto by ktoś nam przy tym towarzyszył.