Jak stworzyć własną saunę? Czy to się opłaca i co trzeba zrobić, aby posiadać ją w domu?

Marzysz o saunie w swoim domu? Jeśli tak, musisz mieć świadomość, że montaż sauny trzeba planować już na poziomie projektowania domu lub mieszkania. Dobry i pewny układ to pomieszczenie relaksacyjne z sauną, natryskiem oraz punktem do wypoczynku. Gdy natomiast mamy już dom i chcemy wygospodarować pomieszczenie na saunę, to pojawiają się problemy, gdyż częściej mamy do dyspozycji pomieszczenia o niezbyt dużych gabarytach, tak jak ma to miejsce na poddaszu. Jak więc zacząć projektowanie łaźni?

Łaźnia

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, dosyć często nie pamiętamy, że projektując saunę w ciasnym miejscu jednak ograniczamy sobie wygodę w jej wnętrzu. Dlatego pamiętajmy, iż aby spełniała ona swoją rolę, pomieszczenie w którym się znajduje powinno być jak najbardziej przestronne.

Ekscytuje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to ponadto zobacz link na witrynie, która także publikuje tego rodzaju teksty. To z pewnością zwróci Twoją uwagę.

Tego typu sauna na wymiar musi mieć wymiary, które mierzą w podstawie |minimum 2 metry x 2 metry i wysokość także 2 metry. Tego typu konstrukcja oferuje taką przestrzeń w środku, żeby każdy z domowników był w stanie się w niej zrelaksować. Przeczytaj więcej: pomysłowe projektowanie łaźni.

Przed przystąpieniem do projektowania sauny warto wiedzieć o wielu zagadnieniach. Sauna fińska to zdecydowanie najbardziej suche pomieszczenie w mieszkaniu, więc nie musimy się martwić o zbyt dużą wilgotność.w ofercie budowa domów jednorodzinnych małopolska budowa domów jednorodzinnych małopolskaSporo saun posiada piece, które są napędzane trójfazowym prądem, co powoduje, że będziemy musieli doprowadzić to zasilenia w rejon sauny. Jeżeli planujemy sami zbudować saunę nie można bezpośrednio obijać płytami drewnianymi a potem ocieplać ścian zewnętrznych budynku?Z jakiego powodu? Gdyż powoduje to, iż zachodzi przesunięcie skraplania pary wodnej w ścianie domu. To stwarza ryzyko zawilgocenia, czyli zagrzybienia ścian. Zobacz więcej na ten temat: .

Zanim zrobimy saunę samodzielnie, dokładnie obliczmy wszelkie koszty i zestawiamy je z ofertą dostępną w sklepach. Często wcale nie wychodzi to taniej, zaś taka praca będzie nas kosztować naprawdę sporo trudu.

Domowe spa   sauna

Autor: comedy_nose
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierzmy odpowiedni piec. Reguła jest taka, iż na 1m3 powinno przypadać od 0,8 do 1kW mocy takiego urządzenia. Saunę stawiajmy na zmywalnej nieprzemakalnej posadzce, aby można było z łatwością utrzymać porządek i higienę. Wiedzmy jednakowoż, iż budowanie takiej konstrukcji w małym pomieszczeniu wiążę się z zamontowanie kratki wentylacyjnej, ponieważ pomieszczenia tego typu muszą być dobrze wentylowane.