Umeblowanie i sprzęty do każdej łazienki

W łazience najistotniejsze są ergonomiczność i bezpieczeństwo, dlatego powinno się zwrócić uwagę na należyte rozlokowanie mebli. Prawidłowe zorganizowanie wnętrza wpływa na komfort użytkowników.

meble do łazienki, łazienka

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku najbardziej ciasnych, wąskich przestrzeni znakomitym rozstrzygnięciem jest użycie kabiny natryskowej, dla której znalezienie odpowiedniego miejsca jest znacznie łatwiejsze aniżeli w przypadku wanny. Ponadto w małych łazienkach częstokroć odchodzi się od brodzików na rzecz odwodnień liniowych, umożliwiają one zyskać dodatkowe centymetry w łazience. Aranżacja malutkiej łazienki w efektywny i ergonomiczny sposób, bez rezygnacji z wszelakich udogodnień może być nie lada wyzwaniem. Jest mnóstwo sposobów, przy użyciu jakich mała łazienka okaże się sprawiać odczucie przestronnej, a równocześnie nie zabraknie w niej niezbędnego wyposażenia.
W małym pomieszczeniu istotne są dobrze dobrane meble do łazienki. Do większych wnętrz meble stojące, do mniejszych natomiast szafki wiszące, lub specjalnie przystosowane szafki umywalkowe. Blat pod umywalką, oraz meble łazienkowe powinny być stworzone z materiałów odpornych na działalność wody i pary wodnej, lub dobrze zabezpieczone (oferowane opcje). Niewielkie pomieszczenie zwiększy wizualnie duże zwierciadło zamontowane nad umywalką. Punkt pod umywalką dobrze zaś zagospodarować na szafkę na ręczniki, środki czystości i inne drobnostki.

łazienka, wnętrze

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Pralkę ustawmy tak, aby była swobodnie dostępna. Możemy ją ustawić blisko umywalki pod łącznym blatem, lub oddzielnie, we wnęce zamykanej drzwiami, bądź żaluzją. Przed pralką otwieraną z frontu konieczne będzie wolne miejsce, żeby móc wsadzić i wyjąć uprane rzeczy. Powierzchnię do góry można zagospodarować na półki. Do mniejszych łazienek możemy wybierać model pralki ładowany od góry, wówczas jednak nie powiesimy półek wprost nad pralką. Meble do łazienki powinny być tak zaprojektowane, aby nie było ich za wiele, jednak tyle, żeby ukryć potrzebne drobnostki- zobacz: meble do łazienki. Im mniej kosmetyków i drobnych rzeczy na widoku, tym łazienka bardziej przestronna i uporządkowana. Świetnym rozstrzygnięciem jest rozmieszczenie przestronnych skrytek na kosmetyki, szczotki do włosów i suszarkę wprost pod umywalką.