Fototapety na ścianę w kuchni

Polskie kuchnie są z reguły dość niewielkie. W dodatku, dzisiaj coraz większym zainteresowaniem odznacza się kuchnia umieszczona w aneksie, czyli połączona z salonem. Dekorując to pomieszczenie trzeba w związku z tym mieć na uwadze nie tylko to, aby była ona praktyczna oraz wygodna, ale też odpowiednio atrakcyjna, ponieważ wespół z salonem pełni funkcje reprezentacyjną. Jedną z najistotniejszych kwestii są kuchenne ściany.

Fototapety z miastem, przykłady grafik na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Przeważnie maluje się je na konkretny kolor, ewentualnie zakłada się tradycyjne płytki. Co tymczasem zrobić, żeby ściany nie były nudne? Rozwiązań jest rzeczywiście sporo.dalej galeriaoswietlenia.pl galeriaoswietlenia.plPłytki sprawdzają się świetnie w miejscach, które są zwłaszcza narażone na zabrudzenia, chociażby w sąsiedztwie kuchenki. W ten sposób ochroni się ścianę przed brzydkimi plamami, które z płytek jest zdecydowanie prościej usunąć. Popularne są również fototapety do kuchni.

Przeważnie są rzeczywiście trwałe, tym samym znakomicie sprawdzają się nawet w tak trudnych warunkach. Wybór wzorów jest dość różnorodny. Z racji tego, że w kuchniach ilość dostępnej powierzchni jest zazwyczaj ograniczona, dobrze jest zamówić fototapety na wymiar. Dzięki temu będzie się miało gwarancję, że doskonale dopasują się do miejsca, w którym chce się je położyć – inspiracje możesz zobaczyć na modne tapety na wymiar.

Fototapety, przykładowe grafiki na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Takie fototapety mogą stanowić znakomite wypełnienie pomiędzy szafkami, jak również sprawdzić się na pustej ścianie. Ciekawym pomysłem jest ponadto wykorzystanie farby tablicowej. Trzeba nanieść ją na ścianę (co jest bardzo łatwe), by cieszyć się tablicą w swojej kuchni. Taka tablica jest idealna jeśli w rodzinie są dzieci lubiące malować na ścianach. Poza tym, można na niej również zapisywać drobne informacje dla innych lokatorów, czy spisywać listę zakupów.

W kuchni jest to szczególnie przydatne, tym samym farba (sprawdź farba zewnętrzna do drewna) tablicowa charakteryzuje się dużym zainteresowaniem. Łatwo ją utrzymać w czystości, wystarczy gąbka lub szmatka zamoczona w wodzie. Kuchenne ściany nie muszą być dlatego nudne, wystarczy odrobina kreatywności, aby kuchnia stała się prawdziwą ozdobą w każdym domu. Absolutnie nie należy zatem lekceważyć dekoracji ścian, ponieważ to właśnie ona ma największe znaczenie. W dodatku, ściany w kuchni są bardziej wystawione na zabrudzenia aniżeli w pozostałych pomieszczeniach, przede wszystkim z powodu gotowania.