Jak zagospodarować działkę rekreacyjną? Czy dom z drewna jest dobrym pomysłem?

Chcemy zagospodarować kupioną rekreacyjną działkę, lecz trudno nam się zdecydować na konkretny pomysł. Nie jesteśmy pewni czy stawiać na niej większy budynek, mały domek czy może zdecydować się na kupno przyczepy campingowej. Mamy trochę pomysłów, a wszystkie warte są przemyślenia. Co będzie trafionym wyjściem?

Doskonałym pomysłem jest postawienie niewielkiego domku z drewna. Pięknie wkomponuje się on w każdy rodzaj otoczenia, tym bardziej takie blisko natury. Pięknie wygląda otoczony zielenią. Jest nie tylko ładny, ale i wygodny. Przyjeżdżając w takie miejsce mamy wrażenie, iż jesteśmy gdzieś daleko od szumu miasta oraz rzeczywiście odpoczywamy. Jest sporo firm mających w ofercie mieszkania (przeczytaj więcej tutaj) z drewna. Dużo z nich ma bardzo zróżnicowaną ofertę odnośnie rozmiaru i rozplanowania pomieszczeń. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają domy z bali. Po ociepleniu mogą posłużyć jako całoroczny domek. Dużą zaletą małej przestrzeni okaże się możliwość dogrzania jej za pomocą centralnie położonego kominka. Jeśli oprócz tego system kanałów jest właściwie rozplanowany oraz rozprowadza ciepło po wielu zakątkach domu, to efekt będzie bardzo zadowalający.

Porównaj: okna z drewna

duży budynek z drewna

Musimy poszukać dobrych fachowców.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Kliknij odsyłacz do strony, a poznasz informacje na opisywany temat, który niewątpliwie Cię zafascynują.

Takich, którzy prócz stawiania domu mają bardzo dobrze rozwinięty dział zapewniający usługi stolarskie. Będziemy mieć pewność, że są specjalistami od drewna oraz wiedzą w jaki sposób się z nim obchodzić. W tego rodzaju budownictwie znaczenie ma estetyka. Nie da się na końcu położyć tynku, jaki przykryje wszelkie mankamenty. Wszystko przez cały czas musi być dobrze dopracowane. Opłaci się zdecydować na taras przebiegający choć przez jeden cały bok domu. Tego typu miejsce, jeżeli będzie zadaszone doskonale posłuży nam nawet w brzydszą pogodę. Z pewnością będzie idealne jako przyjemne miejsce spotkań w gronie rodzinnym.

Jeśli chodzi o odporność tego typu budynku na grzyby i szkodniki, to nie mamy się czym martwić ponieważ drewno, jakiego używa się jest specjalnie przygotowywane. A konkretnie jest to materiał poddany sezonowaniu, suszeniu oraz impregnacji, żeby odporny był na niekorzystne warunki na zewnątrz, grzyby jak i różne szkodniki żyjące w drewnie. Konstrukcja ścian jest różna w zależności od typu ocieplenia. Może być ona pojedyncza i wtedy dom ocieplany jest od wewnątrz, albo stawia się podwójną ścianę i surowiec używany do ociepleń umieszcza się między nimi.