Żurawie firmy Potain do kupienia polskim rynku – przyjrzymy się im lepiej

Żurawie budowlane to bogata oferta sprzętu o różnych rodzajach, wysokościach podnoszenia, długościach wysięgnika i udźwigach. W tym artykule prezentujemy najbardziej popularne żurawie budowlane od marki Potain. Krótki przegląd żurawi dostępnych na naszym rynku modeli dolnoobrotowych i górnoobrotowych o zróżnicowanych atrybutach ułatwi dobór odpowiedniego urządzenia dźwignicowego.

Dolnoobrotowe żurawie Potain to serie takie jak Igo, Igo M, Igo T i GTMR . Dla małych i średnich firm budowlanych najwłaściwsze są pierwsze z przedstawionym czyli żurawie samo-montujące Igo. Cechuje je błyskawiczne rozkładanie oraz składanie się w przyczepę. Niska cena połączoną z najwyższa jakością marki Potain jest sporym plusem tego modelu. Kolejna propozycja to żurawie Igo M, odznaczające się skróconym czasem potrzebnym na przygotowanie żurawia do pracy i hydraulicznym mechanizmem montażu. Żurawie te są proste i szybkie, co przekłada się na efekty pracy na budowie.

żuraw na placu budowy wieżowca

Autor: Canuckistan
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei gama Igo T to największa wydajność na placu budowy. Większe udźwigi i wysięgi oraz zwiększona moc to główne zalety tej serii. Pozostałe funkcjonalności takie jak możliwości modyfikacji sprzętu poprzez dodawanie wstawek czy sterowanie za pomocą radio, z pewnością przydadzą się na nowoczesnym placu budowy. Żuraw Igo T daje zróżnicowane możliwości transportu. Ostatnie z wymienionych a jednocześnie największe w gamie żurawi dolno-obrotowych, czyli żurawie GTMR zapewniają najbardziej wszechstronne możliwości konfigurowania sprzętu. Wysokie parametry udźwigu oraz okazałe wysokości podnoszenia przemawiają za modelem GTMR w przypadku dużych firm budowlanych. Co więcej, żuraw GTMR oferuje szereg możliwości sterowania – z kabiny jak też platformy, a także za pomocą sterowania radiowego.

Inna kategoria sprzętu to żurawie górnoobrodowe. Żurawie Potain z tego segmentu to aż 5 modeli: CITY Topless, Topless MDT, Maxi MD, Maxi Topkit i model MR. Żurawie serii CITY Topless cechują się wysoką wydajnością i najwyższymi normami bezpieczeństwa na wszystkich etapach technologicznych. Sprzęt z serii CITY Topless posiada lekkie pakiety montażowe kołki do łączenia drewna i uproszczone łączenie części obrotowej z wieżą. Natomiast kiedy projekt budowlany wymaga wyższych parametrów udźwigowych bądź geometrycznych, zaleca się żurawie Topless MDT, które oferują ulepszone możliwości eksploatacyjne.

żuraw budowlany

Autor: Ron Cogswell
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku Topless MDT, wysięgnik może być modyfikowany w powietrzu. Specyfikacja tego sprzętu pozwala na szybsze spełnienie wytycznych dotyczących prac budowlanych w otoczeniu lotnisk i linii wysokiego napięcia. Jeśli zaś firma obsługuje budowy dużych obiektów użyteczności publicznej, budynków przemysłowych, sportowych i tym podobnych, powinno się warto przyjrzeć się bliżej serii Maxi MD z dużymi wysokościami pod hakiem i dźwigami. Natomiast w przypadku gdy poszukujemy najmocniejszych z żurawi, powinniśmy przyjrzeć się bliżej serii Maxi Topkit, w której oferowanych jest aż siedem podstawowym modeli o modułowej wieży oraz zwiększonej wytrzymałości. Natomiast na placach budowy, gdzie z różnych względów jest mało miejsca, żurawie MR będą dobrym wyborem. Zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa w omijaniu przeszkód.