Warto wiedzieć jakie zalety zastosowania ochronników przeciwprzepięciowych

Wymóg stopniowania ochronników przeciwprzepięciowych w instalacji elektrycznej wymusza stosowanie ochronników różnych kategorii. Są trzy grupy ochronników które zabezpieczają przed przepięciami pochodzenia burzowego i łączeniowego które mogą wystąpić w sieci zasilającej gmach. Wybierając należyty ogranicznik przepięć trzeba uwzględnić optymalne napięcie stałej pracy pomiędzy kablem fazowym i neutralnym. Istotny jest układ sieci, oraz odporność udarowa związana z udarami prądowymi, jakie wywodzą się od uderzenia piorunu.

słup wysokiego napięcia

Autor: zeevveez
Źródło: http://www.flickr.com
Ochronnik przeciwprzepięciowy w razie potrzeby pewnie przechwyci falę przepięciową i odprowadzi prąd przepięciowy do uziemienia, a nie do instalacji – zajrzyj pod ten adres. Zabezpieczy nie tylko przed zmianą napięcia w trakcie burzy, lecz również łączeniowymi, jakie mogą się zdarzyć w sieci zasilającej.

Mamy zamiar Cię zaprosić do następnej strony, na której przygotowaliśmy dla Ciebie dużo fachowych wiadomości. Nie zwlekaj i po prostu kliknij odnośnik (https://www.aner.com.pl/).

Wartością używania ochronników jest kompaktowa konstrukcja i łatwość montowania. W rozdzielnicy zajmują niewielką ilość miejsca, co w przypadku domów jednorodzinnych ma istotne znaczenie.

Znaczący jest także fakt, że używanie tego wyrobu nie ma limitów, co do prowadzenia odpowiednich dystanse pomiędzy indywidualnymi poziomami – sprawdź ograniczniki pod tym adresem. Wszystkie walory, także parametry techniczne powodują, że ochronnik jest bardzo dobrym urządzeniem określonym do budownictwa jedno i wielorodzinnego. Wewnętrzna ochrona przeciwprzepięciowa polega na skonstruowaniu spojenia punktu neutralnego rozdzielnicy elektrycznej, metalowych osłonek kabli, metalowych rur trafiających do obiektu, specjalnych połączeń wyrównawczych i uziomu z kluczową szyną ekwipotencjalną.

W celu zabezpieczenia przyrządów elektrycznych czułych na przepięcia spowodowane uderzeniem pioruna niezbędna jest wewnętrzna ochrona przeciwprzepięciowa. Instalacja elektryczna będzie bezpieczna, jeżeli w skrzynce elektrycznej umieścimy ochronnik przeciwprzepięciowy i wskaźniki awarii, jakie uwidocznią konieczność wymiany ochronnika. Ograniczniki muszą być poddawane okresowej inspekcji chociaż raz w roku, natomiast pomocnicze skontrolowanie trzeba przeprowadzić po wystąpieniu wyładowania piorunowego w obiekt. Dobór i przeprowadzenie detali ochrony odgromowej, zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej należy zlecić specjaliście.