Jak prawidłowo wybrać oświetlenie do łazienki?

W sklepach mamy bardzo obfitą ofertę lamp i niekiedy nie jest prosto zdecydować się, co najlepiej będzie pasowało nam do konkretnego pomieszczenia. Dlatego chcemy podać wam parę porad na temat doboru światła do łazienki tak, by zyskać efektowny wystrój przy jednoczesnym komforcie podczas jej używania.

oświetlenie łazienkowe nad lustrem

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą kwestią, na którą powinniśmy wziąć pod uwagę jest fakt, czy nasza łazienka wyposażona jest w okno, jakie będzie dla nas dopełniającym (a w przeciągu dnia czasem jedynym) źródłem oświetlenia.

Kiedy ciekawi Cię przedstawiany temat, to odsyłam do witryny, ponieważ odnajdziesz w tym miejscu mnóstwo ciekawych zagadnień na ten temat.

W łazience bez okna z definicji warto zadbać o lepsze światło. Druga sprawa to gabaryty pomieszczenia – jest to blokowa klitka dwa na dwa metry kwadratowe czy może pokaźny salon kąpielowy? To powie nam, ile źródeł światła potrzebujemy – od oświetlenia sufitowego. W sprzedaży mamy do dyspozycji drogie i tanie plafony, klasyczne czy też nowoczesne lampy wiszące. Chociaż niejednokrotnie decydujemy się na plafon, jednak chcemy uświadomić was, że nowoczesne lampy wiszące również fajnie nadają się do tego pomieszczenia, ich wymyślne formy mogą ekstra wzbogacić wnętrze.

Jeśli jednak zdecydujecie się na inny typ lampy zwracamy uwagę, żeby wybadać, czy wybrane przez was tanie plafony są dopasowane do instalacji w pomieszczeniu o dużej wilgoci oraz jaki rodzaj żarówki da się w nich wkręcić – tak, by zyskać potrzebną ilość światła – zarówno do sprzątania (jak wiadomo to pomieszczenie brudzi się dość mocno), jak i czynności higienicznych . Niezależnie od tego warto nabyć dodatkowe oświetlenie lustra łazienkowego. Ranny makijaż, golenie czy inne czynności kosmetyczne lepiej robić w prawidłowym oświetleniu.

Oświetlenie lustra łazienkowego może być w formie różnego typu reflektorków, kinkietów, w tym wypadku też mamy do czynienia z bogactwem form, materiałów i stylów. Naturalnie lampy powinny pasować do całego wystroju łazienki, współgrać z armaturą, ceramiką sanitarną i płytkami ceramicznymi na ścianach i podłogach. Jeśli jesteście dopiero na pierwszym etapie urządzania swojej łazienki, można odwrócić sytuację i zacząć od wyboru fantastycznej lampy, a potem na tym motywie oprzeć dalszy wystrój.

lampy w łazience

Źródło: pixabay.com
Za pomocą wymiany lamp można też odświeżyć łazienkę bez konieczności przeprowadzania dużego remontu. Bogaci w tę wiedzę bez lęku możecie wyruszać na zakupy –