Aranżacja pokoju dziennego z aneksem kuchennym

Kuchnie w formie aneksu powiązanego z pokojem dziennym to w obecnych czasach niezwykle popularne rozwiązanie w nowych apartamentach. Utarła się już opinia, iż to wyjście dla wnętrz o małym metrażu, jednak nie do końca jest to prawda. Aneksy kuchenne zagościły również w planach większych wnętrz, bowiem zdobyły sobie uznanie klientów, jako podejście nowoczesne, a jednocześnie sprzyjające wspólnemu, rodzinnemu spędzaniu czasu. Jak takie wnętrze wyposażyć, by było ładne a także funkcjonalne zarazem?

mieszkanie

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

W zależności od tego, jaką przestrzeń łącznie zajmuje aneks wespół z salonem i jakie są twe potrzeby, możesz pozostawić aneks i salon jako jedno wnętrze lub częściowo je od siebie odseparować – przykładowo ścianką, wysepką lub barkiem.

Czy chcesz odnaleźć zbliżony tekst? Jeżeli tak, to śmiało kliknij ten link i zerknij na stronę (http://www.efektywniej.pl/audyt-energetyczny-budynku-jednorodzinnego/), która niewątpliwe także przykuje Twoją uwagę!

Aneks otwarty idealnie sprawdzi się w mieszkaniach o mniejszych metrażach, powiększając je optycznie i zapewniając wrażenie przestrzeni. Równocześnie napełni część kuchenną naturalnym światłem, co będzie ważne tym bardziej w tych mieszkankach, w których w części z aneksem nie ma okna. Otwarty aneks umożliwi ci też wydzielenie przestrzeni jadalnej.
Projektując aneks otwarty, zwróć szczególną baczność na ergonomiczność kuchni, czy będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca naskładowanie sprzętu kuchennego i zastawy? Czy będziesz mieć wystarczającą powierzchnię roboczą do wygodnego szykowania posiłków? Bierz pod uwagę miejsce niezbędne na lodówkę, zlewozmywak, płytę grzewczą czy zmywarkę do naczyń. Pamiętaj też, iż w pobliżu blatu roboczego muszą się znajdować minimum 2 wolne gniazda elektryczne. Dwa pomieszczenia połączone w jedno przynoszą wiele możliwości interesującej aranżacji. Musimy mieć na uwadze zachowanie jednego, wspólnego stylu obydwu wnętrz, jednakże w ogóle nie muszą być one do siebie podobne jak 2 krople wody.

Istnieje kilka opcji, aby odseparować od siebie aneks i salon nie tracąc przy tym poczucia powierzchni, a przy okazji zarabiając ponadplanowe miejsce na przykład na składowanie sprzętu kuchennego bądź przyrządzanie dań.
Wysepka. Docenisz ją, jeżeli lubisz gotowanie razem z rodziną lub znajomymi. Wysepka zapewnia bowiem swobodne roboty kuchenne wielu osobom jednocześnie. Wyspa w kuchni wręcz zachęca do wspólnego pichcenia oraz rozmów. Dzięki niej gotowanie staje się przyjemnością. Obecne rozwiązania techniczne pozwalają na to, by częścią wyspy był np. zlewozmywak czy płyta grzewcza. Bez kłopotu znajdziesz także okap kuchenny do montażu ponad nią. Podstawą wyspy mogą być szafy kuchenne względnie płyty MDF, które pomalujesz. Wykończenie wnętrz zależy już jedynie od ciebie .