Dlaczego warto dobierać fototapety do aranżacji wnętrz? Jakie mają najlepsze zalety, gdzie je najlepiej stosować?

Fototapety mają faktycznie wiele zalet. Przede wszystkim tego typu dekoracja potrafi optycznie zwiększyć przestrzeń, udekorować ścianę i meble, a również wykorzystać do wnętrza grafikę a także kolor. Fototapeta to z pewnością najlepszy pomysł na szybką i efektywną dekorację wnętrz.

kuchnia

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta to rewelacyjny pomysł na wnętrze nie za bardzo kosztowne, bezproblemowe do zrealizowania, ale i efektowne. Wystarczy tak naprawdę, iż wymyślimy, w którym miejscu planujemy mieć fototapetę w mieszkaniu, natomiast o resztę zatroszczą się specjaliści. Być może nie będą podobać nam się wzory wyszukane u producentów oraz sprzedawców, wtedy zamówmy tapetę, na której mamy zdjęcie naszego autorstwa. Fototapety należy położyć na ścianie, naklejając je standardowym klejem, takim jakiego używa się do klejenia tapet zwykłych – rzetelnie omówione.

Fototapety tworzone są z papieru specjalnie wzmocnionego i zabezpieczonego. Jak będą się kurzyć, bez trudności można je najzwyczajniej wytrzeć szmatką zwilżoną wodą z łagodnym płynem. Na fronty mebli najlepsze są fototapety samoprzylepne, wydrukowane na folii oraz laminowane.

Emocjonuje Cię opisywana tematyka? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (http://szklarz.net/galeria/szyldy-i-reklamy/) pokrewnego artykułu – on też jest godny uwagi.

Zależnie czy są to fototapety do kuchni, łazienki lub pokoju, materiał z jakiego są wykonane powinien być dosyć solidny. Wiadomo jednakowoż, iż w każdym miejscu dobierać należy najlepszy materiał, więc w kuchni powinien być on bardziej odporny niż np. w pokoju. Wiele osób wybiera własne zdjęcie na fototapecie. Możemy ją drukować na płótnie naciągniętym na blejtram, identycznymi jakich używają malarze. Kolejnym wykorzystywanym podłożem jest PCV (zobacz koniecznie – recykling pvc) o grubości 3 milimetrów.

pomysłowy wystrój wnętrz

Autor: Aleksey Gnilenkov
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki najbardziej nowoczesnej technologii druku obraz jest naprawdę wyraźny, nie blaknie więc na słońcu oraz można na niego wykorzystywać większość środków chemicznych. Nie należy więc tego chronić laminatem. Zdjęcia we wnętrzach to sposób nie tylko na udekorowanie pomieszczeń a także odświeżenie ich wystroju. Jak do tego rodzaju aranżacji zastosujemy fotografię artystyczną, to jest kolejna sposobność, aby we własnym domu móc obcować ze sztuką. Już chociażby taki powód powoduje, iż najlepiej zdecydować się na fototapety w wystroju wnętrz – Fixar.