Łazienka to swoiste, kameralne i bardzo intymne miejsce domu

Łazienka niezwykle często jest postrzegana jako ulubione miejsce w mieszkaniu. Istnieje ku temu sporo powodów. To w łazience, po ciężkim dniu pracy, możemy doznać prawdziwego wytchnienia. Kuchnia jest sercem domu, salon towarzyską oazą, w sypialni spędzamy jedną trzecią swojego życia, a łazienka – to z pewnością najbardziej intymne pomieszczenie oraz prawdziwe królestwo relaksu. Jak tu nie pokochać łazienki? Długa, odprężająca kąpiel w wannie jest w stanie zdziałać cuda. Czy to nie znaczy przypadkiem, że łazienka z prysznicem to błąd? Czy mniejsze pomieszczenia, w których wanna po prostu za nic w świecie by się nie zmieściła stanowią gorszą kategorię? Oczywiście, że nie.

łazienka z prysznicem

Autor: Plage Vinilos y Adhesivos
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie również łazienka z prysznicem może skutecznie pełnić funkcję mini SPA. Jednakże, jak podpowiadają architekci, wystrój łazienki jest zwykle procesem wielofazowym. Oprócz osobistych zachcianek musi jednocześnie zawierać istotne elementy, skorelowane bezpośrednio ze swoją funkcją. Czy zdecydujemy się na wannę, czy też będzie to łazienka z prysznicem – zależy to zwykle od paru czynników. Możliwości przestrzenne, liczba użytkowników, ich zapatrywania, styl życia, obecność dzieci, i wiele innych, często odpowiadają rezultatowi, jaki akceptujemy.

Mnóstwo osób decyduje się na natrysk nie przemyślawszy uprzednio tej decyzji. Z upływem czasu wychodzi na to, iż łazienka (tutaj więcej) z prysznicem wcale nie była koniecznością. Należy jednak być ostrożnym, aby nie zatracić estetyki oraz symetrii tego ważnego miejsca w mieszkaniu. Ze względu na to, w mniejszych pomieszczeniach lepiej nie stosować masywnych urządzeń sanitarnych oraz płytek o dużych rozmiarach.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to w tym miejscu również znajduje się świeża treść (https://www.aplusdesign.pl/), która na pewno Ci się spodoba.

Jeśli jednak już się na to decydujemy, wiele zdziałać może dobór odpowiedniego światła. Na rynku jest cała masa innowacyjnych produktów, które pozwalają zaoszczędzić przestrzeń oraz nie utrudniają swobodnego poruszania się po łazience. Nawet najmniejszą łazienkę można przekształcić w niezwykle komfortową.

Jeżeli chodzi o podejmowanie decyzji – wanna czy prysznic, należy postawić sobie pytanie, czy nie ma możliwości połączyć tych dwóch elementów. Sposobów jest mnóstwo. Łazienka z prysznicem bynajmniej nie wyklucza wanny. Natomiast jeśli obawiamy się o utratę przestrzeni, możemy zastosować odpowiedni szklany panel. W takiej sytuacji, w dowolnej chwili wanna będzie mogła zmieniać swoją funkcję w natrysk. Wybór jest uzależniony oczywiście od indywidualnych przyzwyczajeń i preferencji domowników.