Co to jest inteligentny dom?

Inteligentny dom jest zaawansowanym wyjściem opartym na sieci receptorów i jednym, centralnym systemie kierowania zintegrowanymi instalacjami.

wanna

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com
Użytkowana w jego ramach magistrala EIB/KNX pozwala na prosty transfer danych pomiędzy częściami składowymi instalacji i przynosi duże spektrum możliwości działania.

Na skutek wykorzystania informacji z receptorów jak też detektorów inteligentny dom (polecamy projekty domów bez garażu) sam dopasowuje się nie tylko do obecności lokatorów, ale również do czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych takich jak chociażby temperatura, nasłonecznienie albo wilgoć powietrza. Dzięki temu inteligentny budynek znacznie poprawia komfort życia powszedniego jego eksploatatorów. Centralny system zarządzania pozwala wygodnie sterować niemal każdym przyrządem w inteligentnym domu, natomiast za sprawą zastosowania wizualizacji oraz podłączenia instalacji do Internetu eksploatator może dozorować jego funkcjonowanie niemal z każdego miejsca na świecie. Integracja całości instalacji z systemem alarmowym, monitoringiem oraz sterowanie oświetleniem zewnętrznym przysparza się do poprawy bezpieczeństwa obiektu. Inteligentny budynek Ospel-Presto przeprowadza symulację obecności mieszkańców na podstawie uprzednio uchwyconych zdarzeń, co pomaga zniechęcić ewentualnych włamywaczy. Możliwości, jakie przynoszą inteligentne instalacje są bardzo rozbudowane i ciągle się powiększają.

Integracja pogodowej stacji w ramach instalacji inteligentnego obiektu to nie wyłącznie aktualne a także dokładne pomiary warunków pogodowych.

Zwróć uwagę na szczegóły tu, przeczytasz tam jeszcze bardziej szczegółowe dane, które na pewno też okażą się dla Ciebie ciekawe.

Dzięki możliwościom wizualizacji eksploatator pozyskuje prognozy na najbliższe dni z szanowanego na całym świecie serwisu pogodowego Weather Online.