Kupujemy agregat prądotwórczy na działkę

Agregat prądotwórczy jest to mała własna elektrownia, która może zasilać różnego typu sprzęty. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci elektroenergetycznej oraz jako dodatkowe źródło zasilania w przypadku chwilowych awarii.

pozwolenie na budowę

Źródło: pixabay.com
Generator prądotwórczy może się przydać na biwaku, na działce rekreacyjnej czy też (https://www.krs-online.com.pl/wkg-sp-z-o-o-spolka-komandytowa-krs-1089605.html) w innym miejscu, w jakim nie ma dostępu do sieci elektroenergetycznej. Umożliwia majsterkowanie z użyciem elektronarzędzi, ułatwia sezonowe prace w ogrodzie jak też przyśpiesza roboty remontowe. Sprawdzi się też w domu jako awaryjne zasilanie w czasie przerw w dostawie prądu, jakie nierzadko wiążą się z brakiem ogrzewania, ciepłej wody czy też możliwości przygotowywania potraw. Do zastosowań domowych najlepsze są agregaty – oferta wynajmu agregatów – o małych gabarytach jak też małej mocy, najlepiej mobilne (przykładowo w postaci walizki czy też z kółkami). Nim jednakże zdecydujemy się na konkretny model, musimy się zastanowić, do czego będziemy go wykorzystywać, aby jak najlepiej sprecyzować interesujące nas parametry urządzenia. To od nich właśnie zależy jego cena.

Aby wybrać generator konkretnej mocy, należy zastanowić się, jakiego rodzaju urządzenia zamierzamy do niego podłączać. Najistotniejsza jest moc znamionowa agregatu, którą trzeba dobrać do jego przewidywanego obciążenia. Przed kupnem agregatu trzeba zsumować energetyczne zapotrzebowanie wszystkich urządzeń, jakie zamyślamy do niego podłączyć, pomnąc o tym, że w momencie rozruchu jest ono wyższe, niż w trakcie pracy.

Nie mogą one pobierać sporzej niż osiemdziesiąt procent jego znamionowej mocy. Należy pamiętać, że wraz z mocą agregatu rosną jego gabaryty, cena i koszty użytkowania.