Trwałość przedmiotu i miara naprężenia – od analizy MES po i tensometr.

Kiedy już skonstruujemy nasz produkt należy przeprowadzić testy. Wspomniane testy służą przekonaniu, czy np. tramwaj będzie bez problemu przemieszczał się po mieście, nie stwarzając przy tym zagrożenia.

Wyśmienitym wyjściem w takiej sytuacji są analizy przy pomocy MES, dzięki którym wprowadzimy szczegółową analizę wytrzymałości, sztywności oraz optymalizację masy i geometrii elementów konstrukcji. Badania tego typu pozwalają sprawdzić jakość zarówno prostych konstrukcji, jak i konstrukcje, m.in. pojazdów szynowych.

Jeśli ciekawi Cię tematyka poruszana w niniejszym materiale, sprawdź pełną ofertę, a z pewnością okaże się ona dla Ciebie warta zainteresowania.

Korzystanie z tego sposobu w próbach inżynierskich, wraz z pomocą komputera, znacznie przyśpieszy cały proces analizy. W obliczu bardziej złożonych konstrukcji zrealizowanie tej analizy bez komputera jest w rezultacie niemożliwe.

Zawodowa i dokładna analiza w sytuacji rozwiązywania problemów.Ogromnie ważnym aspektem we wspomnianej układance będą tensometry.

analiza

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Będące na rynku od prawie 70 lat tensometry są podstawowym składnikiem za pomocą którego potrafimy poznać skalę wartości mechanicznych, które zostały sprawdzone metodami obróbki sygnału elektrycznego.

Zaciekawił Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź także ten link. Inne tego typu wiadomości zobaczysz również tutaj kolana hamburskie.

Dzięki tensometrom mamy okazję zmierzenia odkształceń oraz ocenić poziom naprężenia w elementach konstrukcyjnych danych obiektów. Zdarza się, że są używane w trakcie testów w laboratorium lub w budowie przetworników masy, siły, ciśnienia oraz momentu obrotowego. Są używane również we wszystkich wagach, gdyż pozwalają stwierdzić wagę rzeczonego obiektu.

Kluczowe urządzenia w szerokim zakresie pomiarów prawidłowego działania sprzętów.Zarówno analizy MES, jak i tensometry mają swoje nieocenione zastosowanie w różnych dziedzinach –> Jedne i drugie pozwolą upewnić się, że konkretny produkt będzie w stanie wytrzymać eksploatację. Zwłaszcza w wypadkach, kiedy źle działające urządzenie może stać się powodem niejednej tragedii. Każdy przedsiębiorca planujący działalność w wyżej wspomnianych dziedzinach powinien zapoznać się z ofertą rynkową, przez co będzie mógł uniknąć niemiłych komplikacji w przyszłości.