Najnowsze kierunki w urządzaniu wnętrz

Urządzanie mieszkania i domu wymaga ogromnego nakładu pracy i pieniędzy. Z reguły oznacza też korzystanie z rozmaitych inspiracji, dzięki którym liczymy na znalezienie niebanalnego pomysłu jeśli chodzi o własne wnętrza.

salon

Autor: Röben
Źródło: Röben
Nadzwyczaj ważne są także popularne trendy. Przykładem może być między innymi stylistyka skandynawska: niewiele ozdób, użycie białego koloru i naturalnych tworzyw. Tego rodzaju prostota przemawia do estetyki współczesnego człowieka i modnego ostatnimi czasy minimalizmu.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się też ściana z cegły – u nas dowiesz się więcej – . Ma ona postać nieotynkowanych cegieł, co stanowi interesujący kontrast, przykładowo do białych ścian pomieszczenia. Taka cegła pełna służąca do wykonania podobnej ściany sprzedawana jest aktualnie we wszystkich sklepach proponujących artykuły gwintowniki budowlane, w związku z tym nie będzie się miało żadnych kłopotów z jej zakupieniem.

Ściana z cegieł stanowi najważniejszy punkt każdego pomieszczenia (przeczytaj więcej na tej domenie), warto jest z tego powodu zastanowić się, która ze ścian faktycznie powinna zostać w ten sposób zagospodarowana. Ciekawym rozwiązaniem jest przymocowanie do niej telewizora albo przywieszenie ramek z fotografiami, przykładowo czarno – białymi. Jeszcze do niedawna taka ściana uznana zostałaby za fuszerkę w pracy ekipy remontowej, dzisiaj natomiast jest największym krzykiem mody.

Murowanie ściany działowej
Popularnością odznacza się także powrót do stylistyk, jakie były stosowane przed laty. Styl vintage ma wielu fanów, a w sklepach meblowych oferowany jest bogaty wybór artykułów, które są wzorowane na meblach używanych w latach 20, 30 czy 40 ubiegłego wieku. Niektóre osoby idą o krok dalej i decydują się na poszukiwanie prawdziwych mebli oraz akcesoriów wyposażenia wnętrz faktycznie pochodzących z interesującego ich okresu. Można je odnaleźć między innymi w antykwariatach lub na targach staroci. Dzięki nim, każde mieszkanie zyskuje faktycznie niepowtarzalny charakter.

Dziś, w aranżacji wnętrz królują także mocne kolory. To opozycja dla trendów polegających na malowaniu mieszkań na biało. Oczywiście, decydując się na zwracający uwagę kolor należy odpowiednio dostosować meble. Na dodatek, popularne są fototapety o rozmaitych wzorach, jakie stanowią idealne uzupełnienie dla wszystkich pomieszczeń. Dostępny jest obecnie rzeczywiście bogaty wybór ich wzorów.